Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

YouTube blokuje większość treści antyfaksowych, a także wiele znaków

W ciągu jednego roku YouTube usunął 130 000 filmów z naruszeniem jego zasad O szczepieniach przeciwko Covid-19. Środa Google ogłaszać Że się porusza, blokując najważniejsze elementy w swoim systemie wideo zawartość licznika Oprócz wielu amerykańskich osobistości, takich jak Joseph Mercola i Robert Kennedy Jr.

Mówiąc szczegółowo, „treści, które fałszywie twierdzą, że zatwierdzone szczepionki są niebezpieczne i powodują chroniczne skutki zdrowotne, twierdzą, że szczepionki nie zmniejszają przenoszenia chorób ani częstości występowania chorób lub zawierają błędne informacje na temat istniejących materiałów” – pisze YouTube. „Obejmuje to treści, które fałszywie twierdzą, że zatwierdzone szczepionki powodują autyzm, raka lub niepłodność”.

Wyjątki od polityki szczepień i certyfikatów

Te zasady, od środy, mają zastosowanie „do określonych rutynowych szczepień, takich jak odra lub wirusowe zapalenie wątroby typu B, ale także do ogólnych oświadczeń o szczepieniach”.

Google twierdzi, że nie podjął arbitralnej decyzji w sprawie tych zasad, ale skonsultował się z odpowiednimi władzami medycznymi i kierował się „konsensusem medycznym”. Wśród wyjątków YouTube zezwoli na „treści omawiające politykę szczepień, badania kliniczne, sukcesy szczepionek i historyczne porażki (…) oraz osobiste zeznania”.

READ  Kleszcze wróciły, zachowaj ostrożność