Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Lot kosmiczny” Virgin Galactic może zostać wznowiony

Władze USA zakończyły dochodzenie w sprawie incydentu związanego z ostatnim lotem Virgin Galactic. Firma może wznowić działalność.

Virgin Galactic nie jest już uziemiona. Firma amerykańska świeżo ogłoszone 29 września może wznowić działalność lotniczą, po zakończeniu dochodzenia Urzędu Lotnictwa Cywilnego USA (FAA). Kolejny lot już wkrótce: rusza misja Virgin Galactic Unity 23 Powinno nastąpić w październiku 2021 r..

Jednak wznowienie misji przez Virgin Galactic wiąże się z pewnymi wymaganiami FAA. W szczególności firma jest zobowiązana do przeglądu wymiarów swojej chronionej przestrzeni powietrznej, w której wykonuje manewry podczas lotu. Kiedy to zrobisz, Virgin będzie mieć folder ” Wystarcza na różne możliwe ścieżki lotu podczas misji kosmicznych ».

Nieprawidłowa trasa ostatniego lotu Virgin

Ta prośba, której towarzyszy również prośba o większą komunikację w czasie rzeczywistym między FAA i Virgin Galactic ze względów bezpieczeństwa, jest następstwem incydentu podczas misji Virgin Galactic Unity 22, która została zorganizowana w lipcu 2021 roku. Richard Branson podpisał, Właśnie opuścił obszar, w którym musiał ewoluować.

Ogólnie rzecz biorąc, ścieżka VSS Unity nie była dobrze przestrzegana podczas podróży powrotnej. statek ” przechylony planu lotu na trasie do Spaceport America, miejsca, z którego firma prowadzi działalność kosmiczną. Te nieoczekiwane manewry zwróciły uwagę Federalnej Administracji Lotnictwa. Byli też przedmiotem śledztwa wcześniej Nowojorczyk, który był bardzo krytyczny wobec Dziewicy.

Załoga lotnicza jednostki 22. // Źródło: Galaktyka Panny

Następny lot odbędzie się w imieniu włoskich sił powietrznych w celach badawczych. Będzie to lot suborbitalny, tzn. statek będzie wykonywał swego rodzaju parabolę, a jego prędkość i kąt są niewystarczające, aby umieścić go na orbicie. Co tak naprawdę nie zmusiłoby załogi do pracy, która nie zarejestrowała się, aby Ziemia obracała się w nieskończoność bez zawracania.

Ponowne rozpoczęcie działalności linii lotniczych Virgin Galactic będzie również okazją do wznowienia debaty na temat zdolności firmy do prawdziwego wejścia w kosmos. Debata powstała podczas misji Jednostki 22; Filigree, konkurent Blue Origin, powiedział, że wzrost Panny Czy nie była właściwa osoba. Debata jest otwarta: bo okazuje się, że granice przestrzeni… Nie jest łatwo zidentyfikować.

READ  Wideo. Kałamarnica wysłana przez SpaceX dołączyła do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Zobacz świat zprzestrzeń

Udostępnij w mediach społecznościowych

Kontynuacja wideo