Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Antivax Videos: YouTube przyspiesza walkę z dezinformacją i usuwa wiele popularnych kanałów

Treść wyroku Niebezpieczne dla społeczeństwa. YouTube ogłosił w środę, że zacieśnia walkę zawartość antyszczepionkowa Usunął kilka chętnie oglądanych „antypodatkowych” kanałów osobistości amerykańskich.

Platforma powiedziała w komunikacie prasowym: „Treści, które błędnie twierdzą, że zatwierdzone szczepionki są niebezpieczne i powodują chroniczne skutki zdrowotne, i które potwierdzają, że szczepionki nie zmniejszają przenoszenia chorób ani infekcji ani nie zawierają nieprawidłowych informacji o substancjach znalezionych” w szczepionkach.

„Obejmuje to treści, które fałszywie twierdzą, że zatwierdzone szczepionki powodują autyzm, raka lub bezpłodność lub że substancje w szczepionkach mogą śledzić, kto je otrzymuje” – kontynuuje firma, spółka zależna Google.

Skuteczny cel anty-faksowy

Wprowadzające w błąd lub wprowadzające w błąd filmy o rutynowych szczepieniach jak odra Lub wirusowe zapalenie wątroby typu B można usunąć z miejsca. Publiczne dane dotyczące szczepionek można również usunąć.

Z drugiej strony „treści związane z polityką szczepień, nowymi próbami szczepień i historycznymi sukcesami lub niepowodzeniami szczepionek” pozostają autoryzowane, a także osobiste świadectwa dotyczące szczepień, o ile są zgodne z przepisami platformy.

Rzecznik YouTube potwierdził AFP, że platforma usunie kanały kilku działaczy antyszczepionkowych, w tym ortopedy i przedsiębiorcy Josepha Mercoli, który został wprowadzony pod koniec lipca, przez The New York Times, jako „najbardziej wpływowy nadawca fałszywych wiadomości o koronawirusie w Internecie”.

W środę wyszukiwanie w YouTube nie pokazuje już kanału Josepha Mercoli ani żadnych treści opublikowanych bezpośrednio przez osobę, która przedstawia się jako promotor medycyny alternatywnej. Według strony Ostrze społecznościoweKanał Mercoli, zanim został usunięty, miał ponad 400 000 subskrybentów, a jego filmy miały ponad 100 milionów wyświetleń. Joseph Mercola określił tę decyzję jako „cenzurę” Twittera i zaliczył ją jako „atak na nasze wolności i prawa obywatelskie”.

„Polowanie na czarownice” potępia działanie przeciwzmarszczkowe

YouTube potwierdził również zamiar usunięcia kanałów Erin Elizabeth, innej działaczki antyszczepionkowej, a także Roberta Kennedy’ego Jr., syna byłego ministra, który został zamordowany w 1968 roku. Robert Kennedy Jr został usunięty, nakręcił film, aby zachęcić Afroamerykanów do wystrzegania się szczepień. Jeśli chodzi o Erin Elizabeth, „To polowanie na czarownice”, napisała w środę na Twitterze.

READ  Czerwone mięso i rak jelita grubego: linki z ostatnich badań

Sherry Tenpenny, ortopedka z Ohio, została również zidentyfikowana jako źródło dezinformacji na YouTube. COVID-19 Najbardziej wpływowy w Internecie.

YouTube już wdraża środki mające na celu zwalczanie dezinformacji na temat szczepionek przeciwko Covid-19, twierdząc, że w zeszłym roku usunął ponad 130 000 filmów, które naruszały jego przepisy w tej dziedzinie.

Wśród swoich ostatnich działań platforma we wtorek zawiesiła konta niemieckiej telewizji publicznej RT za naruszenie wewnętrznych zasad społeczności poprzez nadawanie „fałszywych informacji” o Covid-19 i chęć ominięcia zawieszenia pobierania. W odpowiedzi Moskwa zagroziła zablokowaniem YouTube, oskarżając grupę o cenzurę.