Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Xavi (Barcelona) po pokonaniu Madrytu w Pucharze Króla: „Real pozostaje faworytem”

Xavi (trener Barcelony, po zwycięstwie 1:0 nad Realem Madryt w półfinale Copa del Rey): „Plan był taki, aby grać w obozie przeciwnym, wygrywać pojedynki, kontrolować grę piłką… Ale zdarza się, że niektóre drużyny mogą cię zdominować. Zabrakło nam niezbędnej cierpliwości. Po tym Realu prawie nie było czyste szanse. To ważne. Dla nas obrona jest częścią gry, ale nie jest naszym głównym celem. To nie był mecz, jakiego chcieliśmy. Real może cię kontrolować, bardzo trudno jest odebrać piłkę Toniemu Kroosowi i Luce Modrić, ale bardzo dobrze pracowaliśmy w obronie. To nie my decydowaliśmy. Tak grając, przeciwnicy tak decydowali. Musimy być mniej precyzyjni, wiedzieć, kiedy atakować, a kiedy bronić. Naciskali na nas przez cały mecz, to było trudne. Kontrolowali nas piłką. Drużyna była dobra i niesamowita w defensywie. To ważne zwycięstwo, ale Real Madryt. On pozostaje bardzo silny. Dla mnie Real Madryt nadal jest moim faworytem. Są silni fizycznie, Nacho, Rudiger, Choameni, Camavinga… Vinicius, zwykle stwarza ci sześć szans na mecz, ale dzisiaj to nic. Musisz wiedzieć, jak te rzeczy też cenisz?

Sergio Busquets (pomocnik FC Barcelona, ​​obecnie jedyny rekordzista pod względem liczby występów w El Clásico, 46) Chcielibyśmy mieć więcej posiadania, więcej panowania nad piłką podczas meczu, ale dobrze na nas naciskali. Byliśmy konkurencyjni, zespół wykonał dużo pracy fizycznej, byliśmy bardzo zjednoczeni. Oni, mimo że byli pod kontrolą Przy piłce i posiadaniu piłki nie mieli klarownych okazji do zdobycia bramki. Udało nam się strzelić tego gola, co daje nam niewielką przewagę w rewanżu. (5 kwietnia). Byliśmy rozczarowani, bo chcieliśmy kontynuować przygodę w Lidze Europy i powiększyć dystans w La Liga w Almerii, ale wiemy, że do końca sezonu zostało jeszcze dużo meczów, mamy dużo kontuzji, ale też świetny zespół . Zespół będzie się rozwijał i nawet jeśli wygramy, musimy iść dalej. (Z 46 klasyków, rekord) To niesamowita liczba, móc cieszyć się takim meczem po tylu latach, to najlepsze! »

READ  „Wszyscy wiedzą, co mogę zrobić”

„Zagraliśmy dobry mecz”.

Carlo Ancelotti, trener Realu Madryt

Carlo Ancelotti (trener Realu Madryt) „Zagraliśmy dobry mecz. Przygotowywaliśmy się na mocny mecz i tak było. Naciskaliśmy wysoko, a Barcelona miała tylko 34% skuteczności”. (w rzeczywistości 36%)oznacza to, że zrobiliśmy to, co chcieliśmy zrobić w tym aspekcie. Mogliśmy spisać się lepiej w ataku, ale trudno było znaleźć miejsce w ostatniej tercji. Próbowaliśmy znaleźć centra, ale nie byliśmy wystarczająco zręczni. W sumie zagraliśmy mecz, w którym chcieliśmy grać. Nie z tym wynikiem, ale w istocie to wszystko. To daje nam pewność w drugim meczu. Jeśli powtórzymy ten mecz w Barcelonie, przepadniemy. Jesteśmy zadowoleni z gry, ponieważ nie zawsze masz możliwość kontrolowania gry, tak jak to zrobiliśmy przeciwko drużynie takiej jak Barcelona. Teraz musimy wrócić, ale nie będzie to pierwszy raz, kiedy to zrobimy. Jeśli uda nam się utrzymać tę intensywność, będziemy mieli więcej okazji. »