Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wzrasta liczba przypadków zanieczyszczenia, obowiązują nowe ograniczenia

Pomimo masowej kampanii szczepień, Jednostka syjonistyczna We wtorek zarejestrowano liczbę obrażeń
Korona wirus W środę władze poinformowały, że nowe restrykcje są najwyższe od stycznia.

Państwo hebrajskie ponownie zaangażowało się w przedstawienie Zaświadczenie o szczepieniu lub negatywny wynik testu PCR Chodź do restauracji, hoteli, muzeów, bibliotek i bierz udział w wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

W grudniu rozpoczęto zakrojoną na szeroką skalę kampanię szczepień

Ministerstwo Zdrowia podało w komunikacie, że środek ten dotyczy również domów modlitwy, które goszczą ponad 50 wiernych, dodając, że pojemność w sklepach i centrach handlowych jest obecnie ograniczona do jednej osoby na siedem metrów kwadratowych. Państwo żydowskie nałożyło od lipca pewne środki, które zostały zniesione w czerwcu, takie jak obowiązek noszenia maski w miejscach publicznych i zamkniętych urzędach, w związku ze wzrostem liczby pacjentów.

Mardi, Organy służby zdrowia zidentyfikowały ponad 8700 nowych pacjentów, najwyższa liczba od stycznia. W czerwcu wykryto tylko kilka dziennych przypadków. Izrael był jednym z pierwszych krajów, które rozpoczęły masową kampanię szczepień w połowie grudnia na podstawie umowy z firmą Pfizer, która szybko dostarczyła miliony płatnych dawek w zamian za dane na temat wpływu i skuteczności szczepionki na jego populację.

Uwzględniono zmienną delta

Kampania ta umożliwiła znaczne zmniejszenie liczby zachorowań, ale w ostatnich tygodniach infekcje zaczęły ponownie rosnąć. Ze zmienną częstością występowania delta u nieszczepionych dorosłych, ale także u osób zaszczepionych ponad sześć miesięcy temu. W zeszłym tygodniu państwo hebrajskie zaczęło wstrzykiwać trzecią dawkę szczepionki osobom w wieku 50 lat i starszym, pomimo apelu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o zaprzestanie tych przypominających dawek, aby pozostawić więcej szczepionek dla biednych krajów, w których wskaźnik szczepień jest nadal niski.

Premier Naftali Bennett odpowiedział, że podanie tych dawek przypominających w Izraelu, kraju zamieszkanym przez dziewięć milionów ludzi, nie wpłynie na światowe akcje, ale pozwoli sprawdzić skuteczność trzeciej dawki. Naftali Bennett ostrzegł, że nowa blokada może zostać nałożona we wrześniu, miesiącu, w którym będzie obchodzić wiele żydowskich świąt, jeśli sytuacja się nie poprawi. W sumie w Izraelu zarażono ponad 950 000 osób, z czego zmarło około 6 700. Ponad 5,4 miliona osób otrzymało dwie dawki szczepionki, a około 1,1 miliona osób otrzymało trzecią dawkę.

READ  Białoruś wprowadza pakty imigracyjne, aby wywierać presję na UE