Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wyznania Ronalda Koemana o życiu bez Lionela Messiego

Co następuje po tej reklamie

Brakuje ci tylko jednej istoty i wszystko jest opróżnione z jej mieszkańców. Latem ubiegłego roku Lionel Messi opuścił Barcelonę, by dołączyć do Paris Saint-Germain. Wyjazd wywołał sensację w Katalonii. Sosius Barcelona nie czekał, aby zepchnąć swoje kierownictwo na dok. Debiut Pulgi w koszulce z Paryża jest raczej powolny, ale Blaugrany napotykają najgorsze trudności w procesie odbudowy. Dwa zwycięstwa, dwa remisy La Liga, jedna ostatnia pogarda Ligi Mistrzów na Camp Nou przeciwko Bayernowi Monachium (0:3) i tutaj Ronald Koeman jest bardziej kruchy niż kiedykolwiek.

W rozmowie z międzynarodowa piłka nożna, Holenderski technik przywołuje pustkę pozostawioną przez Messiego po jego odejściu. Ponieważ poza byciem najlepszym graczem na świecie, reprezentant Argentyny nie wzdrygał się przed swoimi obowiązkami i wiedział, jak nieść drużynę na ramionach, gdy wymagają tego okoliczności. „Messi ukrywał nasze wady. Był bardzo dobry i wygrał wszystko. Oczywiście miał wokół siebie dobrych graczy, ale zrobił różnicę. Wszyscy się poprawili dzięki niemu. To nie jest krytyka, to obserwacja „ W ten sposób przegrał byłego trenera Holandii.

Ronald Koeman żałuje odejścia Messiego

Bardziej niż kiedykolwiek obecność Messiego w ich szeregach oznaczała pewien popyt wśród katalońskich graczy. Ponieważ argentyńska gwiazda odczuwa odmowę porażki, nawet podczas treningu. Przegrany opór, przegrany Tohru i napięcie można odgadnąć na twarzy Pulgi. Stan umysłu, który Koeman podkreślił i pochwalił w swoim wywiadzie dla holenderskich mediów. Wydaje się, że wymóg ten zniknął już po odejściu głównego mistrza z Paris Saint-Germain, co jest wyraźnie godne ubolewania dla byłego menedżera Evertonu. Ten ostatni pamięta też, że Barcelona wygrała w zeszłym sezonie Puchar Króla. Moment, który pozostanie wyryty w kamieniu dla Ronalda Koemana, gdy Lionel Messi cieszył się tym nowym trofeum.

READ  Mercato | Mercato-Paris Saint-Germain: Dobra wiadomość dla Leonarda z Cristiano Ronaldo!

Był wzorem do naśladowania dla graczy. Kiedy zdobyliśmy puchar… Messi zdobył wiele tytułów, większych niż te, ale możesz poczuć, że Copa del Rey oznacza tym razem coś dla niego. Z tymi młodymi graczami tam, widział przyszłość klubu. Wszyscy ci Chłopaki chcieli zrobić z nim zdjęcie, nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Był i nadal jest bardzo wysoki. Fakt, że już go tam nie było, przyszedł jako szok dla wszystkich” Tym samym trener zrezygnował z Blaugrany. Holenderski trener z Kadyksem rozgrywa w czwartek swoją przyszłość na ławce w Barcelonie. Na nieszczęście dla niego, Lionel Messi nie będzie w pobliżu, aby dać mu dodatkowe wytchnienie…