Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wykryto tajemniczy sygnał radiowy z odległej galaktyki

Wykryto tajemniczy sygnał radiowy z odległej galaktyki

Z krańców świata dotarł tajemniczy sygnał radiowy przypominający bicie serca przestrzeń kosmicznaraporty CNN Przekazany przez łupek. Transmisja ta, przechwycona 21 grudnia 2019 r. przez grupę astronomów, została szczegółowo opisana w artykule opublikowanym przez charakter temperamentu Opublikowano w środę.

Sygnał został przechwycony za pomocą kanadyjskiego radioteleskopu o nazwie CHIME. Jego zadaniem jest analiza fal radiowych emitowanych przez odległy wodór. W tym przypadku wykryto niezwykle szybkie impulsy radiowe (lub szybkie impulsy radiowe, FRB). Pierwsze FRB odkryto w 2007 roku. Od tego czasu Naukowcy astronomii Byli w stanie wymienić setki tych szybkich kosmicznych błysków pochodzących z różnych punktów Wszechświat.

« Bum, bum, bum »

Chociaż te szybkie rozbłyski trwają zwykle kilka milisekund, zanim znikną, astronomowie natknęli się na nietypowy sygnał FRB. Sygnał o nazwie FRB 20191221A trwa do trzech sekund, około 1000 razy dłużej niż typowe szybkie impulsy radiowe. „Były okresowe skoki, które były niezwykle subtelne, emitując każdą milisekundę – bum, bum, bum – jak bicie serca. Po raz pierwszy ten sam sygnał był okresowy „- wyjaśnia Danielle Micheli, badaczka z tytułem doktora w Instytucie Technologii Kavli Institute of Astrophysics and Space w Massachusetts Institute of Technology.

Trudno jest określić dokładne pochodzenie tego sygnału. będzie pochodzić zGalaktyka Znajduje się miliard lat świetlnych od nas. Ale ta projekcja jest niepewna, podkreślają naukowcy. Jednak naukowcy uważają, że sygnał mógł pochodzić z emisji z dwóch różnych typów gwiazd neutronowych zwanych pulsarami radiowymi i magnetycznymi. W przypadku FRB 20191221A źródło jest otoczone „chmurą plazmy, która musi być wysoce turbulentna”.

Przy szybkich błyskach, w ciągu kilku milisekund, emitowany jest odpowiednik energii 500 milionów słońc.