Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wykresy. Covid-19: spadek trwa w Oksytanii, ARS zamyka ośrodki szczepień

podstawowy
Coraz mniej osób hospitalizowanych, coraz mniej zarażonych: region Oksytanii powoli wraca do zdrowia po czwartej fali Covid-19. Władze zdrowia są zadowolone z postępującej kampanii szczepień: na tym etapie zresztą reorganizacja oferty szczepień na terenie regionu.

Spadek utrzymuje się w Oksytanii, nawet jeśli jest znacznie wolniejszy niż na początku września. Region, który mocno odczuł czwartą falę Covid-19, ma coraz mniej zarażonych pacjentów w swoich szpitalach. Wyniki opublikowane 1 października przez regionalną agencję zdrowia obejmują 673 zarażonych pacjentów w szpitalach okręgowych: to 88 miesięcy w porównaniu z poprzednim tygodniem.

To samo dotyczy oddziałów intensywnej terapii w okolicy: 148 pacjentów, u których rozwinęła się ciężka postać Covid-19, znajduje się obecnie na oddziale intensywnej terapii (o 36 pacjentów mniej niż w ostatni piątek, 24 września). Z drugiej strony, w obliczu zgonów związanych z Covid-19, liczba ofiar śmiertelnych jest wyższa niż 3 dni temu. W ciągu tygodnia na Covid-19 w Oksytanii zmarło 28 osób.

W zeszły wtorek regionalna agencja zdrowia odnotowała 25 zgonów związanych z wirusem w ciągu jednego tygodnia. Od początku pandemii w regionie z powodu Covid-19 zginęło 6165 osób.

Reorganizacja oferty szczepień

Organizacja jest jednak zadowolona z postępującej kampanii szczepień: „Dzisiaj w Occitanie” […] 86,3% populacji w wieku powyżej 12 lat jest w pełni objęta szczepieniami” rządowych organów ds. zdrowia. Ponadto 90,3% głównej populacji regionu otrzymało przynajmniej jeden pierwszy zastrzyk.

Liczby skłaniają również regionalną agencję zdrowia do reorganizacji dostaw szczepionek w regionie. „Zmiany te znajdują odzwierciedlenie we wzmocnieniu lokalnej podaży podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej (lekarze, farmaceuci, pielęgniarki itp.) oraz zmniejszeniu zdolności ośrodków szczepień (zamykanie, dostosowywanie godzin pracy itp.). , cytuje ARS.

READ  Udany start Lucy, pierwszej misji trojańskiej NASA na asteroidę