Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja pokonuje NASA i Toma Cruise’a w pierwszym kosmicznym filmie

Rosja przygotowuje się do pokonania NASA za nakręcenie swojego pierwszego filmu fabularnego w kosmosie. Agencja kosmiczna Roscosmos planuje w przyszłym tygodniu wystrzelić dwuosobową ekipę kamerzystów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) na pokładzie rakiety Sojuz. Aktorka Julia Peresild i reżyser Klim Szpenko mają wejść na pokład wraz z kosmonautą Antonem Szkaplerowem. Pocisk wystartuje z Kazachstanu we wtorek 5 października.

Będzie to czwarty lot kosmiczny Antona Szkaplerowa. Na stacji kosmicznej aktorka i reżyserka ma spędzić 10 dni na filmowaniu po rosyjskiej stronie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, z pomocą astronautów na pokładzie. według New York TimesW filmie „Wyzwanie” w roli lekarza wystąpi Julia Peresild. Musisz dotrzeć do stacji kosmicznej, aby uratować życie członka załogi.

Czytaj także – Rosja opracowuje drona zdolnego do działania pod lodem przez ponad trzy miesiące

Startuje statek kosmiczny Sojuz MS-18 Reuters

A artystka stwierdziła na konferencji prasowej, że nie odczuwa strachu, ale dodała, że ​​„strach jest naturalnym uczuciem”. W ramach szkolenia Julia Peresild latała samolotem parabolicznym. Samolot skręca od góry do dołu, symulując mikrograwitację Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez około 30 sekund.

„Pierwsze dwie sekundy były przerażające”, powiedziała aktorka, po czym kontynuowała: „Po tym jest piękna”. A aktorka jest bliska pokonania Toma Cruise’a i zdobycia pierwszego tytułu aktorskiego. do fotografii kosmicznej. NASA ogłoszony w zeszłym roku Rozmawiał ze słynnym amerykańskim aktorem na temat nakręcenia filmu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale nie ogłoszono żadnego harmonogramu.

Roskosmos ogłosił swoją misję kina kosmicznego kilka miesięcy później, wystosowując zaproszenie do składania wniosków o znalezienie aktorek, które mogłyby zagrać w filmie fabularnym. Agencja ostatecznie wybrała Julię Peresild i odnowiła swój rozkład lotów kosmicznych, aby umożliwić październikowy start.

Przeczytaj także – Astronauta, który powinien zabrać Toma Cruise’a na Międzynarodową Stację Kosmiczną, daje cechy potrzebne do zostania turystą kosmicznym

Lactris Julia Peresild Andriej Chelbin/Reuters

NASA pobije rekord, robiąc miejsce dla ekipy filmowej

Julia Peresild i Klim Szpenko mają powrócić na Ziemię na pokładzie kolejnego statku kosmicznego Sojuz 16 października i wylądować w Kazachstanie. Anton Shkaplerov pozostanie na pokładzie stacji przez sześć miesięcy, a kosmonauta Oleg Novitsky zakończy misję i wróci do domu z ekipą filmową.

READ  Lot astronautów Crew-3 na Międzynarodową Stację Kosmiczną wciąż się spóźnia

Astronauta NASA Mark Vandy i astronauta Peter Dubrovnik, którzy podróżowali na Międzynarodową Stację Kosmiczną z Olegiem Nowickim, zrezygnowali z miejsca powrotnego dla aktorki i reżysera. Obaj powrócą na Ziemię w marcu po spędzeniu prawie roku w kosmosie. W tym czasie misja Mark Vande Hei będzie najdłuższym czasem, jaki Amerykanin spędził w kosmosie, bijąc poprzedni rekord astronauty Scotta Kelly’ego.

Astronauta Mark Vande Hej NASA

„Nie sądzę, że to naprawdę mój rekord – myślę, że byłby to rekord dla całego zespołu” – powiedział Mark Vande Hey. od środka w sierpniu. „To tylko kolejny krok naprzód dla ludzkości. Nie spodziewam się też, że będzie to płyta, która będzie trwać długo, ponieważ cały czas robimy większe i lepsze rzeczy”. Doszedł do wniosku, że spędzenie roku w kosmosie byłoby „kroplą wody w oceanie w porównaniu z podróżą na Marsa”.

2021 to rok astronautów-amatorów

Załoga misji Inspiration4 SpaceX

Dzięki tej podróży Julia Peresild i Klim Shipenko dołączają do nowej grupy turystów i astronautów amatorów. w lipcu, Miliarder Richard Branson udał się w kosmosDoświadcz mikrograwitacji, pozostając tam przez kilka minut w samolocie kosmicznym zbudowanym przez jego firmę Virgin Galactic. Dziewięć dni później Jeff Bezos zbliża się do granic kosmosu na pokładzie vaisseau przestrzenny nowy pasterz Został opracowany przez Blue Origin, firmę, którą założył w 2000 roku.

Na początku tego miesiąca SpaceX wypuścił na orbitę swoją pierwszą załogę statku wycieczkowego. Miliarder Jared Askman wynajął statek kosmiczny Smocza Załoga Od firmy na trzydniową wycieczkę. W misji o nazwie Inspiracja4 zaangażowano Jareda Isakmana i trzy inne osoby, nie licząc zawodowych astronautów. Jednak zespół podążył za A Szkolenie prawie pół roku zanim będą mogli wejść na pokład statku kosmicznego.

Inne amatorskie loty kosmiczne mają dopiero nadejść. W grudniu japoński miliarder Yusaku Maezawa ma zabrać statek kosmiczny Sojuz w specjalną podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Następnie, w lutym, SpaceX planuje wypuścić trzech klientów i byłego astronautę na stację kosmiczną Axiom Space.

READ  Osoby dotknięte chorobą rozwijają silną i długotrwałą odporność

Oryginał: Morgan McFall Johnson / Insider

Czytaj także – Rosja testuje nowy międzykontynentalny pocisk balistyczny o zasięgu 18 tys. km