Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jego projekt skolonizowania Marsa komplikuje to nowe odkrycie

Planeta najbliższa Ziemi Przy odległości nieco ponad 90 mln km „tylko” Mars nigdy nie przestał budzić zainteresowania, pytań i fantazji, bo jest to możliwe kontrola przestrzeni. Po sukcesie gatunku science fiction wielu artystów – nawet naukowców – może sobie wyobrazić Scenariusze umożliwiające kolonizację przez ludzi. Ale czy to możliwe?

Kolonizacja Marsa: projekt potraktowany poważnie

Jeśli kolonializm czerwona Planeta Wydaje się, że to całkowicie szalony projekt poświęcony science fiction, tym bardziej ambitnym z nas, mimo wszystko, co jest możliwe. Oczywiście nie w najbliższej przyszłości, ale Rozwój technologiczny Dziś pozwala na bohaterskie czyny, których nikt do niedawna się nie spodziewał.

Zapytaj sławnych Elona MuskaCEO Tesla Automobiles i CEO SpaceX, firmy zajmującej się astronautyką i lotami w kosmos. Miliarder nie włożył języka do kieszeni i Z dumą wielokrotnie powtarzał, że podbój Marsa był projektem, który traktował poważnie przez lata.

Świadom trudności, jakie stwarza projekt, wyraźnie przyznał, że pierwsi osadnicy najprawdopodobniej zginą, a w rezultacie żaden z nich nie zginie. kukurydza Chodzi o to, że niektóre technologie pozwalają przetrwać wielu osadnikom: Astronauci i inni naukowcy mieszkający na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, np. Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, mają dostęp do porowatego powietrza i wody pitnej dzięki innowacyjnemu systemowi recyklingu, Niech przetrwają przez długi czas bez tankowania.

Badania naukowe budzą wątpliwości

Gdyby tymczasowa kolonia na Marsie była kiedyś możliwa, Badanie naukowe opublikowane niedawno przez Amerykańską Akademię Nauk w jej oficjalnym czasopiśmie pogrzebało wszelkie nadzieje na osiedlenie się tam na stałe. Zbadanie składu dwudziestu meteorytów z Czerwonej Planety już teraz udowodni, że byłaby zbyt mała, by pomieścić życie.

Naukowcy ocenili liczbę neutronów obecnych w badanych skałach: ich niska liczba niestety oznacza, że Związki lotne nie mogą być konserwowane i dlatego przechodzą ze stanu ciekłego do stanu gazowego, co czyni je bezużytecznymi. Dlatego woda nie może zostać zatrzymana, bez względu na to, jak ważna jest dla życia. Wniosek, który ma sens, gdy wiemy, że Mars chroniłby wodę – teraz całkowicie zniknął – kilka miliardów lat temu.

READ  Zanim zaczniemy mówić o „życiu na Wenus”, musimy odkryć więcej cząstek

Więcej, Naukowcy z Amerykańskiej Akademii Nauk porównali swoje analizy ze stanem Ziemi, a także Księżyca i asteroidy zwanej Westą. Ich najbardziej prawdopodobną teorią jest to, że wszystkie te ciała zawierały kiedyś taką samą ilość materii lotnej, ale niektóre pozostawiłyby więcej niż inne, w zależności od ich grawitacji, a tym samym ich masy (tak, to powinno być śledzone na lekcjach fizyki w liceum). ). Wniosek, znacznie prostszy niż wyjaśnienia, jest taki, że Mars, znacznie mniejszy od Ziemi, nie zachował materiałów niezbędnych do rozwoju życia. Więc nie mieszkalibyśmy tam, gdyby nasza niebieska planeta umarła.

poza specyficznym stanem Marsa, To odkrycie może okazać się kluczowe dla przyszłych badań naukowych mających na celu ustalenie, czy planeta lub egzoplaneta nadaje się do zamieszkania. Dzięki prostemu, sprawdzalnemu elementowi: jego rozmiarowi.