Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SARS-CoV-2, anomalia genetyczna, która wzbudza podejrzenia

odchylenie – Jeśli na stole jest kilka scenariuszy, nie ma argumentu, który pozwalałby na poparcie jednej lub drugiej hipotezy.

Jest to mały łańcuch aminokwasów, który rodzi pytania. Fragment genomu Sars-CoV-2 nazywa się „miejscem cięcia furanu”, co zapewnia mu wysoką zdolność do infekowania ludzkich komórek. „Konkretnie, miejsce rozłupywania pozwoli na cięcie Spike Białko To pozwala mu lepiej rozpoznawać ludzkie komórki i wchodzić do nich.”, wyjaśnia Etienne Decroli, wirusolog z Uniwersytetu Aix-Marseille. Te układy są znane w wielu wirusach, zwłaszcza wirusach grypy. Ale literatura naukowa nie identyfikuje wirusa z rodziny Sars-CoV-2 z takim locus.

Jego obecność tam jest tak niezwykła, że ​​wielu uczonych uważa go za wystarczający powód, by to rozważyć Hipoteza wycieku laboratorium„Tak niebezpieczne jak choroby odzwierzęce”. Stwierdzili to autorzy listu otwartego opublikowanego w czasopiśmie Nauki ścisłe W kwietniu zeszłego roku podpisał w szczególności Ralpha Barricka, światowego eksperta ds

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów. Pozostało Ci 79% do odkrycia.

Przesuwanie granic nauki to także wolność.

Czytaj dalej swój artykuł za 1€ w pierwszym miesiącu

Już subskrybowane?
Zaloguj sie

READ  Dlaczego na naszej planecie jest więcej gatunków lądowych niż morskich?