Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Astronauta Thomas Pesquet zostaje pierwszym Francuzem, który dowodzi Międzynarodową Stacją Kosmiczną

Kolejny wers w jego autobiografii. W poniedziałek 4 października Thomas Pesquet zostanie pierwszym Francuzem, który dowodzi Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS). L’astronaute de l’Agence przestrzenne européenne (ESA) va en effet prendre la relève du Japonais Akihiko Hoshide (JAXA) lors d’une cérémonie de passation de clé (symbolique) du véhicule przestrzen, retransmise en direct de la sur las .

43-letni Tolosan, który będzie pełnił tę funkcję do końca swojej misji na orbicie w listopadzie, będzie dowodził sześcioma innymi członkami załogi (trzema Amerykanami, dwoma Rosjanami i jednym Japończykiem) przebywającymi obecnie w przestrzeni międzynarodowej Stacja.

Co zrobi konkretnie? Frank de Winn, szef Europejskiego Centrum Astronautów Europejskiej Agencji Kosmicznej w Kolonii (Niemcy), wyjaśnił, że jego zadania nie mają nic wspólnego z lataniem samolotem, ponieważ stacja kosmiczna leci 400 km nad Ziemią niezależnie, a manewry sterowania wykonywane są z ziemi. . .

Kapitan statku kosmicznego „Dzień zaczyna się od rozpoczęcia konferencji z touroperatorami na miejscu (którzy są w Houston, Moskwie, Monachium i Tsukuba w Japonii), aby porozmawiać o 15-minutowym harmonogramie dnia”., mówi ten belgijski astronauta, który był pierwszym Europejczykiem, który objął to stanowisko w 2009 roku”.C’est au sol que le travail des astronautes est réparti, mais c’est au commandant de bord de s’assurer que toute l’équipe puisse bien exécuter les tâches assignées, que tout le monde fonctionne, ses capacits meille”, on tłumaczy.

A jeśli coś pójdzie nie tak? Następnie dowódca ma pełne uprawnienia do podejmowania decyzji w nagłych wypadkach, nie czekając na instrukcje z ziemi. W przypadku pożaru, rozhermetyzowania lub wykrycia toksycznej atmosfery – trzy konkretne scenariusze awaryjne – to od niego zależy, czy ratowanie życia załogi jest priorytetem. Dwa statki kosmiczne, kapsuła Crew Dragon Space X i rosyjski statek kosmiczny Sojuz, są na stałe zadokowane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, z której astronauci mogą skorzystać, aby dotrzeć do bezpieczeństwa w razie niebezpieczeństwa.

READ  Laboratorium Moderna rozpoczęło badanie kliniczne szczepionki informacyjnego RNA

bycie liderem, „Jak na łodzi, po Bogu na pokładzie jest tylko jeden kapitan”., powiedział Francuz na konferencji prasowej w marcu, zanim rozpoczął swoją misję na orbicie. “Oczywiście wiele rzeczy jest ustawionych w Centrum sterowania. Ale jeśli w załodze jest jeden głos, który się liczy, to jest to głos kapitana.