Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wszystko, co musisz wiedzieć o nowym systemie Windows

Firma Microsoft pracuje nad dużą aktualizacją systemu Windows 10. Znana pod kryptonimem Sun Valley, spodziewane są duże zmiany, które zrewitalizują system operacyjny Microsoftu.

W 2021 roku Windows 10 obchodzi swoje szóste urodziny. Żadna wersja systemu Windows nie była aktualizowana przez długi czas bez znajomości jej następcy, a system operacyjny zaczyna pokazywać swój wiek.

Przede wszystkim znalazł to Microsoft Ponowne zainteresowanie rynkiem PC I zdałem sobie sprawę, że nadszedł czas, aby poważniej potraktować system Windows 10. Pod redakcją Banus PanayFirma Microsoft, odpowiedzialna za dobrą passę urządzeń Surface, przygotowuje na koniec roku dużą aktualizację systemu Windows 10 pod kryptonimem Sun Valley.

Aktywuj system Windows 10

Te informacje, między innymi, jesteśmy winni Oferta pracy opublikowana przez Microsoft Gdzie redaktor opisuje swój projekt:

W ramach tego zespołu będziesz współpracować z naszymi kluczowymi partnerami, aby koordynować i oferować pełną wizualną modernizację środowiska Windows, aby zasygnalizować naszym klientom, że system Windows powrócił i zapewnić, że system Windows jest oceniany jako najlepszy dla użytkownika w systemie Windows. Klient.

Podobnie jak to, co Apple było w stanie dostarczyć dzięki aktualizacji Big Sur macOS, Microsoft chce wprowadzić zmianę na Windows 10, która będzie obejmowała przegląd graficzny. Sun Valley powinny również towarzyszyć fundamentalne zmiany i nowe funkcje.

Nowy interfejs Fluent Design

Sun Valley musi przede wszystkim wprowadzić poważną zmianę w interfejsie Windows 10. Microsoft wreszcie chce jak najbardziej ujednolicić estetykę Windowsa, której różnice narastały z jednej wersji na drugą przez ostatnie 20 lat. Poprzez film opublikowany w sieciach społecznościowych, Microsoft podzielił się już swoją wizją przyszłości systemu Windows 10.

Leanne YouTubeZasubskrybuj Frandroid

Ten film przedstawia koncepcje opracowane przez firmę Microsoft i oparte na jej nowych podstawach Język projektowania Nazywa się Fluent Design. W szczególności możemy zobaczyć nowy interfejs dla Eksploratora plików. Należy jednak pamiętać, że były to tylko koncepcje, a wideo zostało udostępnione na początku 2020 roku, więc od tego czasu mogło się wiele zmienić.

READ  Forza Horizon 5: Online Problemy i błędy naprawione przez Playground Games | Xbox One

Nowe ikony

Nowy zestaw ikon dla Eksploratora plików i ogólnie dla Windows 10 zaczął pojawiać się w wersjach systemu Insider.

Zwróć uwagę, że niektóre ikony zmodyfikowane przez Microsoft zostały faktycznie odnowione kilka miesięcy temu. Miejmy nadzieję, że firma pracowała po drodze i faktycznie uaktualnia wszystkie ikony systemu Windows 10.

Zaokrąglone rogi

Kolejną zmianą estetyczną, którą każdy może łatwo zauważyć, jest to, że wiele elementów interfejsu i menu będzie miało teraz zaokrąglone rogi.

Celem Microsoftu jest uczynienie swojego systemu bardziej przyjaznym i nowocześniejszym pod względem estetyki.

Większa spójność

Oprócz tych pozornie bezużytecznych zmian, Microsoft przeprojektowuje system Windows 10 od początku do końca. Obecnie menu kontekstowe systemu Windows 10 (menu prawego przycisku myszy) oferuje inny interfejs w zależności od tego, czy jest wywoływane z Eksploratora plików, przeglądarki Microsoft Edge, paska zadań czy innych aplikacji firmy Microsoft.

Wielokrotnie wspominano o problemach ze spójnością

Wielokrotnie wspominano o problemach ze spójnością

Inne elementy powinny zostać poprawione, aby odzwierciedlić zmiany w systemie Windows 10X. Na przykład doświadczenie podczas pierwszego uruchomienia systemu, gdzie trzeba skonfigurować swoje konto, czy pasek powiadomień i elementy sterowania multimediami.

Bardzo ambitne przeprojektowanie Microsoft Store

Zmiany wprowadzone przez Windows 10 Sun Valley będą nie tylko powierzchowne i estetyczne. W planach są głębokie zmiany, zwłaszcza jeśli chodzi o Microsoft Store.

Od czasu jego uruchomienia w 2015 r. Microsoft Store dla Windows 10 nigdy nie odniósł sukcesu, ani wśród użytkowników systemu operacyjnego, ani twórców aplikacji. Stopniowo Microsoft poszedł za rogi, oferując programistom oferowanie aplikacji win32 zamiast aplikacji UWP narzuconych do tej pory lub oferując im możliwość przenoszenia istniejących aplikacji z iOS. W przypadku Sun Valley tak jest Zakłócenia, które Microsoft może przygotować dla swojego sklepu.

Le Microsoft Store de Windows 10

Microsoft Store Windows 10 // Źródło: Frandroid

Z jednej strony firma przygotowuje się do całkowitego przepisania aplikacji Microsoft Store w celu poprawy interfejsu, stabilności oraz szybkości pobierania i instalowania aplikacji. Ponadto Microsoft rozszerzy swoją politykę redakcyjną.

READ  Wiemy, jak będzie wyglądał koniec świata i jest to dość okropne

Teraz programiści mogą oferować klasyczne aplikacje win32 (.msi lub .exe) i samodzielnie zajmować się aktualizacjami oprogramowania. Oznacza to, że aplikacje, które integrują własne systemy aktualizacji, takie jak Mozilla Firefox lub Google Chrome, mogą łatwiej integrować sklep, bez żadnej pracy ze strony programistów. Deweloperzy będą mogli również korzystać ze swoich rozwiązań hostingowych.

Wreszcie, co może być największym utrudnieniem, programiści mogą korzystać z platform komercyjnych innych firm zamiast platform firmy Microsoft, unikając w ten sposób całości lub części prowizji Microsoft od transakcji. Firma już zapowiedziała obniżenie tej prowizji z 30 do 12% na gry. Z czym powinieneś konkurować najbardziej bezpośrednio na Steamie.

Nowe funkcje

Wraz z Sun Valley system Windows 10 powinien być wyposażony w nowe funkcje. Mówimy o lepszym zarządzaniu baterią w laptopach, z większą ilością informacji diagnostycznych o jej stanie w ustawieniach i przeprojektowaniu wielu systemów, takich jak menu Start czy funkcja „snap help”, która pozwala zarządzać pozycją okien.

Obszar powiadomień „pasek zadań” obok godziny zostanie znacznie uproszczony, a obszar na pasku powiadomień zostanie zarezerwowany na najnowsze aktualizacje konta Microsoft: dokumenty pakietu Office, wiadomości e-mail, a nawet listę spraw, do obrazu tego, co Microsoft Launcher oferuje na Androida.

Widżet pogody i wiadomości w systemie Windows 10 pozwala poczuć dolinę Sun Valley

Widżet pogody i wiadomości w systemie Windows 10 pozwala poczuć dolinę Sun Valley

Mając to również na uwadze, aby uprościć aktualizację systemu Windows 10, użytkownicy mogą usunąć więcej aplikacji wstępnie zainstalowanych w systemie. „Historyczne”, ale niedostatecznie wykorzystywane funkcje, szczególnie te związane z 3D, zostaną domyślnie odinstalowane lub ich znaczenie zostanie zmniejszone (na przykład folder Obiekty 3D nie zostanie zainstalowany w Eksploratorze).

Jeśli chodzi o gry wideo, oprócz przeprojektowania Microsoft Store, który pomógłby w rozwoju Xbox Game Pass na PC, Microsoft przygotowuje kilka nowych funkcji dla DirectX, w szczególności API DirectStorage, które pozwala na uwzględnienie szybkich dysków SSD. wykorzystując moc swojej karty graficznej do zarządzania danymi.

READ  Single player Lor'themar, Baine, Rokhan i Sylvanas w Horde Capitals - World of Warcraft

Data złożenia i wydania

Sun Valley to duży projekt, którego Microsoft jeszcze nie sformalizował. Według kilku źródeł, premiera planowana jest na koniec roku. Nie jest jasne, czy Sun Valley będzie projektem obejmującym kilka głównych ulepszeń, czy tylko jedną.

Test komentarza Sun Valley?

W oczekiwaniu na oficjalne wydanie aktualizacji Sun Valley można przetestować kilka nowych funkcji za pośrednictwem programu Microsoft Insider. Zwróć uwagę, że jest to program typu shareware i zdecydowanie zalecamy, aby nie aktywować go na swoim głównym komputerze. Mogą występować błędy lub poważne problemy, które uniemożliwiają nawet powrót do stabilnej wersji.

Jeśli jednak jesteś zainteresowany, musisz się zarejestrować W niejawnym programie testów systemu Windows 10. Aktualizacja Sun Valley jest testowana na Dev Channel.

A co z Windows 10x i Windows 10 ARM?

Bardzo łatwo jest zgubić się w wielu projektach Microsoft związanych z Windows 10. Oto mała uwaga na temat nowych wersji systemu w projekcie lub które zostały już wydane.

Wyposażona Nowy dachI 10x okienko on jest Uproszczona wersja systemu operacyjnego Zaprojektowany, aby wyczyścić przeszłość. Projekt ewoluował dobrze i jest teraz poświęcony łatwym w obsłudze komputerom z jednym ekranem przeniesionym do chmury, aby konkurować z systemem operacyjnym Chrome. mamy Możesz spróbować podglądu A Sun Valley jest inspirowana wieloma nowymi funkcjami w 10X.

Wersja systemu Windows 10x planowana na 2021 rok.

Nowe menu startowe Windows 10X

Nowe menu Start systemu Windows 10x // Źródło: Frandroid

System operacyjny Windows 10 ARM To zupełnie inny projekt. Jest to klon klasycznego systemu Windows 10 i nadaje się do układów ARM. Udział Microsoftu podczas tworzenia projektu polegał na poszukiwaniu alternatyw dla Intela, aby oferować produkty, które są cieńsze, cichsze i bardziej niezależne. Świadomi pojawienia się ARM, co dobrze ilustruje Apple M1, Microsoft nawiązał współpracę z Qualcomm w celu dostosowania systemu Windows 10 do tych układów.

Windows 10 ARM jest już wydany i powinien zostać zaktualizowany do Sun Valley, podobnie jak Windows 10 Classic Edition (x86).