Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Herman Miller Aeron Gaming Test: Ławka, która dobrze ukrywa swoją grę

Nic dziwnego, że Aeron Gaming ma praktycznie wszystkie możliwe ustawienia, jakie powinien zapewniać fotel premium. Zaczynamy od wysokości siedziska, tutaj jest regulowana w zakresie od 43 do 58 cm, oprócz pojemności (15 cm), która pozwala pomieścić osoby mierzące do 1,91 metra. Z drugiej strony nie można regulować ani głębokości siedziska (47 cm), ani wysokości oparcia (58 cm). Hermann Miller zakłada brak całkowitego zagłówka, co uzasadnia ten wybór zauważając, że idealna pozycja pleców nie wymaga zagłówka. Może to być denerwujące, na przykład, gdy nosisz nieporęczne słuchawki lub bluzę z kapturem. W takim przypadku ryzykowałby utratę zwolenników drzemki po obiedzie.

Oparcie Aeron Gaming, które zostało odrzucone z profesjonalnych siedzeń, może się odchylić, gdy ciężar ciała zostanie pociągnięty. Ten ruch poza środkiem (kąt siedzenia / oparcia przy odchyleniu oparcia) można regulować na trzech poziomach (blokowanie w pionie, częściowe odchylenie, pełne odchylenie) za pomocą pokrętła znajdującego się pod siedzeniem po lewej stronie. Opór tego rockera reaguje na wagę użytkownika dzięki odpowiedniej tarczy. Zwróć uwagę, że Herman Miller zaleca regularne puszczanie tego bujaka w czasie odpoczynku lub kontemplacji, aby poprawić krążenie płynów ustrojowych – jednak fotel bujany jest zwykle zabroniony podczas sesji roboczych lub gier przy komputerze. Niektórym użytkownikom wystarczy średnie ustawienie, które będzie utrzymywać oparcie prosto podczas pisania i pozwoli mu odchylić się do tyłu podczas fazy relaksu. Jednak blokowanie może być bardzo praktyczne, aby nie ustąpić podczas szczególnie napiętego fragmentu w środku gry wideo.

Na lewym ramieniu znajduje się również przycisk do lekko pochylania siedziska do przodu. Wtedy postawa ciała jest bardziej wyprostowana, a ciężar nieco większy na udach; Regulacja, która wymaga nieznacznego podniesienia siedziska, ponieważ nieznacznie obniża kolana – pamiętaj, że podczas siedzenia zalecany jest kąt prosty w stawie kolanowym.

READ  Wpadnij do Lidla z oryginalnymi i ultralekkimi sandałami idealnymi na lato w przystępnej cenie

Z tyłu oparcia znajduje się małe kółko (PostureFit SL), które umożliwia zabawę z dwoma wyściełanymi podkładkami, które wspierają dolną część pleców. Uważaj, aby nie dokręcić go zbyt mocno, ponieważ ryzykujesz niewielką utratę głębokości siedziska.

Oprócz wszystkich regulacji siedzenia i oparcia, podłokietniki mają oczywiście całą gamę regulacji. Jego wysokość jest precyzyjnie określona przez bezlamelowy wspornik, a dźwignia umożliwia zablokowanie tej pionowej regulacji. Odrzut podłokietników jest kontrolowany przez „wymuszenie” ich przesunięcia w rowkowanym wsporniku. Rozstaw jest regulowany z boku kątowo względem osi zębatej znajdującej się na kolanie. Czyli rozstaw pozostaje w miarę stały na łokciach, aw przedniej części podłokietnika mamy największą pojemność.

Te dwie regulacje przydają się na tyle, aby szybko ustalić położenie podłokietników, zwłaszcza tego odpowiedzialnego za myszkę, który czasami trzeba przybliżyć do ciała podczas długich sesji pisania. Z drugiej strony należy unikać zbytniego polegania na podłokietnikach, aby wyskoczyć z siedzenia lub usiąść, w przeciwnym razie będą się ślizgać. Jednak odporność na pękanie jest na tyle duża, że ​​nie jest to wada.