Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Windows 10: ta przyszła aktualizacja zmieni życie audiofilów

W następnej dużej aktualizacji system Windows 10 znacznie uprości korzystanie z urządzeń audio Bluetooth.

W następnej dużej aktualizacji programu System operacyjny Windows 10, W odpowiedzi na piękny tytuł Sun Valley. Chociaż Microsoft właśnie zaczął wprowadzać swoją aktualizację w maju 2021 r., Zaczynamy otrzymywać wiadomości o kolejnej dużej iteracji systemu Windows 10. Powinna ona przynieść kilka pożądanych nowych funkcji audio.

Uproszczone doświadczenie

Obecnie system Windows 10 jest nieco niechlujny, jeśli chodzi o zarządzanie urządzeniami audio Bluetooth. System operacyjny dzieli słuchawki / wkładki douszne na kilka profili, które czasami zależą od jakości dźwięku lub głośności mikrofonu. Problem polega na tym, że te wielokrotne punkty wejścia czasami powodują problemy w niektórych aplikacjach, a ostatecznie wydają się być trudne do odczytania dla użytkownika.

Dzięki tej następnej aktualizacji system Windows 10 zostanie wreszcie uproszczony w tym aspekcie. Urządzenia audio podłączone przez Bluetooth można teraz rozpoznawać za pomocą jednego punktu dostępu, po prostu słuchawek lub słuchawek dousznych. System sam określa, czy priorytetowo traktować jakość dźwięku i głośność mikrofonu w zależności od sytuacji i uruchomionego programu.

Wsparcie AAC jest w drodze

Kolejna nowość, która tym razem dotyczy użytkowników produktów Apple, ale nie tylko. Windows 10 obsługuje obecnie najpopularniejsze kodeki, Qualcomm SBC i AptX. Jednak firma zawsze ignorowała AAC, szeroko stosowany kodek w Apple, zwłaszcza w iTunes i Apple Music, ale także w urządzeniach audio, takich jak AirPods i AirPods Max. Oznacza to, że po wprowadzeniu tej aktualizacji osoby korzystające z tych usług lub produktów powinny mieć znacznie lepszą jakość dźwięku.

READ  GTA 6: Zła wiadomość dla wszystkich fanów, którzy nie mogą się doczekać gry