Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Misja Ingenuity, pierwszego helikoptera, który poleciał na Marsa, trwała miesiąc

Po udanym dowodzie Na Marsie można lataćW piątek 30 kwietnia NASA ogłosiła przedłużenie misji Creative Small Helicopter o dodatkowy miesiąc. Będziesz teraz odpowiedzialny za pomoc rydwanowi wytrwałości w jego głównej misji, poszukiwaniach starożytnego życia na Czerwonej Planecie, na przykład eksplorując miejsca, do których nie można dotrzeć samochodem lub znajdując najbezpieczniejszą ścieżkę.

„Innowacja przejdzie od technicznej misji demonstracyjnej, w której demonstrujemy możliwości techniczne śmigłowca, do misji operacyjnej, podczas której zbieramy informacje o zdolności śmigłowca do zapewnienia wsparcia operacyjnego”. Na konferencji prasowej Lori Glaze, dyrektor badań planetarnych NASA, powiedziała na konferencji prasowej.

Przeczytaj także Mały helikopter Ingenuity NASA wykonuje swój dziewiczy lot na Marsa

Być może pewnego dnia ludzcy odkrywcy będą również towarzyszyć latającym urządzeniom, aby im pomagać, i właśnie to pozwoli przetestować ten nowy etap – powiedziała. „Za trzydzieści dni ustalimy nasze miejsce”.Dodała, że ​​NASA nie wyklucza dalszego przedłużania eksperymentu po tym.

Bądź ostrożny, choć subtelnie „Tak naprawdę nie był przeznaczony do długiej misji”.Ostatni Bob Palaram jest głównym inżynierem maszyny, co szczególnie podnieca szkodliwy wpływ powtarzających się cykli zamrażania i rozmrażania. Konieczne będzie również, aby Ingenuity się nie rozbiła, podczas gdy jej podróże będą bardziej niebezpieczne.

Przeczytaj także Wytrwały łazik wytwarzał tlen na Marsie

Piąta wycieczka w tygodniu

Jak dotąd zrobił to wszystko genialnie, w tym czwarty piątek, najdłuższy do tej pory: 266 metrów w 117 sekund. W szczególności celem tego lotu było zlokalizowanie nowego miejsca, w którym mógłby bezpiecznie wylądować. Do tej pory zawsze wracał na swój pierwotny pas startowy, ale nie będzie to miało miejsca podczas piątego lotu, który ma odbyć się za tydzień. Tym razem kreatywność poleci bez lotu powrotnego, zanim wytrwa. NASA spodziewa się dwóch kolejnych lotów w ciągu 30 dni.

READ  Ten dowcip oparty na chorizo ​​jest wart objazdu

Początkowo misja helikoptera miała zakończyć się za miesiąc, ponieważ NASA spodziewała się wtedy, że statek kosmiczny poruszy się szybko i daleko, aby dotrzeć do interesującego obszaru w celu pobrania próbek skał. Kreatywność w tamtym czasie nie nadążała, ponieważ musiała ładować panele słoneczne między każdą podróżą.

Przeczytaj także Wytrwałość na Marsie: cud bez granic

Ostatecznie badacze zdecydowali inaczej. Wierzą, że znajdą go w obszarze, w którym obecnie znajduje się wytrwałość „Skały, które są prawdopodobnie najstarszym materiałem znalezionym na dnie krateru” Jezero, gdzie łazik również wylądował w lutym „Skały osadzone na środku jeziora są pewnego dnia wypełnione”. Ta dziura, wyjaśnił Ken Farley, naukowiec wytrwałości. „Uważamy, że jest to rodzaj środowiska, który jest najbardziej odpowiedni do życia przez istoty żywe, które mogły istnieć na Marsie miliardy lat temu”., on dodał. Pierwszą próbkę należy pobrać w lipcu.

Po raz pierwszy Perseverance zbierze próbki, które muszą zostać zwrócone na Ziemię podczas kolejnej misji w ciągu kilku lat.

Świat z Agence France-Presse