Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak zobaczyć powrót pierwszej oficjalnej załogowej misji SpaceX na Ziemię

SpaceX kontynuuje ten weekend wraz z powrotem czterech astronautów na Ziemię, członków Crew-1, pierwszej prawdziwej załogowej misji operacyjnej kierowanej przez amerykańską firmę. Możesz śledzić wydarzenie bezpośrednio.

  • gdy? Powrót przez kapsułę SpaceX czterech astronautów, trzech Amerykanów i jednego Japończyka;
  • gdy ? 2 maja 2021 r. O godzinie 8:57 czasu paryskiego lądowania na wodzie;
  • Lub? W Zatoce Meksykańskiej, u wybrzeży Florydy i dalej Kanał NASA ;
  • Co zobaczymy? Michael Hopkins, Victor Glover, Shannon Walker i Soichi Noguchi wracają na Ziemię, gdzie spędzili pięć i pół miesiąca na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. SpaceX odpowiada za ich zwrot, po zagwarantowaniu lotu zagranicznego.

Chodzi o sprowadzenie na Ziemię czterech astronautów, którzy spędzili prawie sześć miesięcy na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ci astronauci (Michael Hopkins, Victor Glover, Shannon Walker i Soichi Noguchi) tworzą Crew-1, pierwszą misję operacyjną SpaceX. Firma zleciła już lot w jedną stronę w listopadzie 2020 roku.

Ich powrót na Ziemię był zarówno zaplanowany, jak i konieczny: w rzeczywistości na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) jest w tej chwili wiele osób: oprócz czterech członków misji Crew-1 znajdujemy również Załoga 2, Niedawno przybył, Który również ma czterech członków (w tym Thomas Pesquet), A także trzech innych astronautów, którzy przybyli z misją Sojuz MS-18.

W rzeczywistości wymagało to trochę czasu na wejście na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na kilka dni od czasu jej uruchomienia Nie ma dość Real sypialnia Dla wszystkich. Dlatego niektórzy członkowie muszą spać w kapsułkach lub innych jednostkach. Ale wraz ze zbliżającym się odejściem załogi-1 w ten weekend sytuacja wróci do normy, a obłożenie spadnie do siedmiu.

Załoga astronautów -1
Członkowie załogi -1. // Źródło: NASA Johnson

Czterej astronauci na pokładzie Crew Dragon nie będą mieli wiele do roboty, ponieważ kapsuła samodzielnie zdemontuje i opuści Międzynarodową Stację Kosmiczną w spokoju. Oprócz załogi wraca też statek kosmiczny badania naukowe To było napędzane mikrograwitacją. Znaczne zasoby zostaną rozmieszczone za granicą, aby przybyć i poławiać kapsułę na morzu.

READ  Oppo Find X3 Pro to smartfon najwyższej jakości, ale bez wygórowanej ceny

Crew-1 to pierwsza kompleksowa misja operacyjna SpaceX, w której załoga jest transportowana na Międzynarodową Stację Kosmiczną, a następnie z powrotem na ląd. Jednak amerykańska firma ma już doświadczenie w tej dziedzinie: podczas misji Crew Demo 2, która była lotem testowym, SpaceX odebrał i zwrócił już dwóch astronautów, aby zakwalifikować swoje zdolności w tej dziedzinie.

Dzięki SpaceX Stany Zjednoczone odzyskały niezależny dostęp do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Należy pamiętać, że ta uczelnia tymczasowo zaginęła w 2011 roku, kiedy amerykański prom kosmiczny został wysłany na emeryturę. Dlatego przez dziesięć lat Stany Zjednoczone musiały polegać na Rosji, aby dostać się na stację. W stosunkowo niedalekiej przyszłości inna amerykańska firma będzie mogła zrobić to samo: Boeing, z Starliner.

Michael Hopkins, Victor Glover, Shannon Walker i Soichi Noguchi powrócą na Ziemię w nocy z 1 na 2 maja 2021 roku, korzystając z kapsuły Crew Dragon. Sonda ma odwołać dokowanie o godzinie 2:35 (czasu paryskiego). Wyląduje wcześnie rano o godzinie 8:57 (czasu paryskiego). Harmonogram zmienił się z powodu niezadowalających warunków pogodowych.

Powrót czwórki astronautów będzie można oglądać na żywo dzięki Kanał NASA na YouTube. Musisz tylko odtworzyć osadzone wideo bezpośrednio poniżej.

Zdjęcie osoby:
SpaceX

Udostępnij w mediach społecznościowych

Kontynuacja w filmie