Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Współczynniki zachorowalności w departamentach są teraz poniżej progu alarmowego

Współczynniki zachorowalności w departamentach są teraz poniżej progu alarmowego

9:24: Australijski wymiar sprawiedliwości bada kontrowersyjny zakaz repatriacji z Indii

W środę australijski sąd zgodził się rozważyć kontrowersyjną decyzję Canberry o powstrzymaniu Australijczyków przed powrotem do kraju z Indii, które cierpią z powodu bardzo poważnej epidemii.

Zakaz wywołał oburzenie w Australii, w tym wśród sojuszników premiera, którzy potępili rasistowskie posunięcia i pozostawienie Australijczyków za granicą w trudnych sytuacjach. Konserwatywny rząd usprawiedliwiał się, mówiąc, że konieczna jest ochrona australijskich obiektów kwarantanny, które w przeciwnym razie groziłyby przytłoczeniem pozytywnymi przypadkami koronawirusa z Indii.

8:50 : 6,7 miliarda dolarów wydano w Indiach

Indyjski bank centralny ogłosił w środę, że 6,7 miliarda dolarów taniego finansowania dla producentów szczepionek, szpitali i firm opieki zdrowotnej zostanie uwolnionych, aby przeciwdziałać drugiej fali Covid-19, która przetoczy się przez kraj. Gubernator Banku Rezerw Indii Shaktikanta Das powiedział, że pożyczki będą dostępne do 31 marca przyszłego roku i obiecał „niekonwencjonalne” środki, jeśli kryzys się pogorszy.

8:44: Mieszkańcy regionu Alps-Maritimes nie są już zobowiązani do noszenia maski w niektórych miejscach

Od wtorku noszenie maski nie jest już obowiązkowe na terenach zielonych, na wybrzeżu, w parkach i ogrodach publicznych oraz na brzegach zbiorników wodnych departamentu Alpes-Maritimes. Impulsem do tej decyzji był niski współczynnik zapadalności oddziału (157 na 100 000 mieszkańców).

8:19: studenci BTS będą musieli zdawać egzaminy

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) we wtorek odrzucił apelację studentów BTS, którzy w związku z epidemią COVID-19 domagali się odwołania egzaminów na rzecz ciągłej oceny.

Ci studenci uważają, że ich stan zdrowia nie pozwala na zdawanie egzaminów BTS w dobrych warunkach. Zwrócili się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka o zawieszenie tych bezpośrednich testów, które często rozpoczynają się 10 maja.

07:38: Biden chce zaszczepić więcej Amerykanów

W Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się nowa faza kampanii szczepień. Joe Biden chce zaszczepić więcej dorosłych i integrować nastolatków. Cel? Co najmniej jedno wstrzyknięcie u 70% dorosłych do Święta Narodowego Stanów Zjednoczonych w dniu 4 lipca.

READ  Zamordowany brat gwiazdy uniewinniony za „honor”

Ponadto na początku kwietnia w Stanach Zjednoczonych złożono wniosek o przedłużenie awaryjnego zezwolenia na szczepionkę Pfizer / BioNTech dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Decyzja FDA spodziewana jest w najbliższych dniach.

7:15: posłowie mówią „tak” na kartę zdrowia w przypadku dużych zgromadzeń

Przedstawiciele Komisji Prawnej dali dziś wieczorem, we wtorek, pierwsze zielone światło w celu ustanowienia karty zdrowia umożliwiającej wejście na zgromadzenia ponad tysiąca osób, pomimo dużego wahania niektórych wybranych urzędników.

Rządowy projekt, który nie jest krytykowanym „paszportem szczepień”, zakłada „podporządkowanie”, we właściwym czasie, dotarcie do instytucji, miejsc lub wydarzeń, które gromadzą ponad 1000 osób w celu przedstawienia wyników medycznych badanie. Wirusowe badanie negatywne na obecność Covid-19, dowód szczepienia lub dowód wyzdrowienia człowieka po zakażeniu.

06:33: Epidemiolog Dominic Costalliola obawia się nowej fali

Rozmawiał światDominique Costalliola, zastępca dyrektora Instytutu Epidemiologii i Zdrowia Publicznego im. Pierre’a Louisa, przygląda się bliżej harmonogramowi dekonstrukcji ogłoszonemu przez Emmanuela Macrona. Dla niej decyzja jest „przedwczesna” i możliwa jest czwarta fala.

Prawdopodobieństwo jego przejścia, to znaczy uniknięcia nowego całkowitego nasycenia szpitala, jest niskie. Zostaliśmy wypuszczeni bez prawdziwej ulgi w szpitalu.

6:25: Jedna czwarta Europejczyków jest szczepiona po raz pierwszy

Ponad jedna czwarta populacji Unii Europejskiej otrzymała co najmniej jedną dawkę szczepionki. Ponad 9% populacji jest obecnie w pełni zaszczepionych.

„Szczepienia w Europie przyspieszają: właśnie przeszliśmy 150 milionów szczepionek (…) Do lipca będziemy mieli wystarczającą ilość dawek, aby zaszczepić 70% dorosłych w Unii Europejskiej” – napisała na Twitterze Ursula von der Leyen, szefowa europejskiego zarządu.

6:22: Wielka Brytania inwestuje w testowanie skuteczności różnych szczepionek

W środę rząd brytyjski ogłosił, że zainwestuje w testowanie skuteczności szczepionek antywirusowych przeciwko wariantom i utrzymywanie „o krok przed wirusem”. Na czele sekwencji przesunięć Wielka Brytania uruchomi 29,3 miliona funtów (33,8 miliona euro), aby zwiększyć możliwości przesiewowe ośrodka wojskowego w Porton Down (południowa Anglia).

READ  Różne fakty: Pozytywne na wszystkie narkotyki... Kierowca ukrył również pasażera w bagażniku

W ten sposób ta ostatnia będzie w stanie przetwarzać 3000 próbek tygodniowo, w porównaniu z 700 obecnie, w celu pomiaru poziomu przeciwciał powstających w szczepionkach w celu szybszego opracowania szczepionek przeciwko mutacjom w chorobie.

6:20: Grupa Siedmiu jest pod presją, aby okazać więcej solidarności

Na wezwanie Światowej Organizacji Zdrowia do solidarności w obliczu pandemii, bogate kraje Grupy Siedmiu omówią w środę sposoby zapewnienia bardziej sprawiedliwej dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19.

Od poniedziałku w Londynie spotykają się szefowie dyplomacji Niemiec, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Francji, Włoch, Japonii i Wielkiej Brytanii, którzy powinni wznowić rozmowy, aby konkretnie zająć się sytuacją.

5:55: Węgry mają najgorszy wskaźnik śmiertelności wśród ludności na świecie

W porównaniu z Indiami, Brazylią i Stanami Zjednoczonymi Węgrzy mają zdecydowanie najgorszy wskaźnik śmiertelności na świecie. W tym kraju liczącym 9,8 miliona ludzi prawie 28 000 ludzi zmarło z powodu Covid-19.

Więcej informacji w naszym osobnym artykule.

5:50: Wskaźniki zachorowalności w oddziałach są teraz poniżej progu alarmowego

We Francji nie ma już okręgów wyborczych, których częstość przekracza próg 400 przypadków na 100 000 mieszkańców.

Sekwana-Saint-Denis i Val-de-Marne to dwa ostatnie obszary, które mijałem pod tym pasem, co może zaszkodzić ponownemu otwarciu niektórych sklepów i usług.

Nowa rada obrony zdrowia zbierze się w środę rano.

5:48: Napięty, ale poprawiający się

Sytuacja pozostaje niezwykle napięta w szpitalach, gdzie we wtorek ponad 5500 pacjentów z COVID-19 przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Jednak przekroczył poziom, oddalając się od znaku 6000 26 kwietnia. Jednak ciągły spadek liczby nowych przypadków Covid-19 i wzrost liczby zaszczepionych osób dają nadzieję na mniejszą liczbę hospitalizacji.

W ubiegłym tygodniu średnio 28 000 osób otrzymywało pozytywny wynik codziennie od poniedziałku do piątku, w porównaniu z 36 000 w poprzednim tygodniu.

5:45: Witam i zapraszam do tego nagrania na żywo poświęconego monitorowaniu epidemii Covid-19 we Francji i na całym świecie.

READ  Wołodymyr Zełenski obiecuje „uczciwą reakcję” po atakach rakietowych w Odessie