Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wreszcie będziesz mógł korzystać z WhatsApp pomimo odrzucenia nowych warunków.

Całe to zamieszanie za bardzo niewiele. Wraz z upływem terminu 15 maja WhatsApp gwarantuje, że aplikacja będzie dostępna nawet dla tych, którzy odmówili jej aktualizacji.

Świat dla WhatsApp jest oznaczony flagą od kilku miesięcy, co gwarantuje, że użytkownicy aplikacji nie będą mogli uzyskać do niego dostępu bez wyrażenia zgody na nowe warunki (OWU) przed 15 maja. Teraz, gdy złowroga historia jest za nami, menedżerowie usług wyjaśniają, że w końcu będzie można korzystać z WhatsApp bez ograniczeń, nawet po odrzuceniu tych słynnych warunków. Czy wystarczy, aby większość uległa kliknięciu „zaakceptuj”?

„W świetle ostatnich dyskusji z różnymi władzami i ekspertami ds. Prywatności, chcielibyśmy jasno powiedzieć, że obecnie nie planujemy ograniczać działania WhatsApp do tych, którzy jeszcze nie zaakceptowali aktualizacji.Na koniec wyjaśniam firmę (patrz także Instrukcje). Zamiast tego będziemy nadal przypominać użytkownikom, aby nas zaktualizowali, szczególnie w przypadkach, gdy ludzie używają opcjonalnych, odpowiednich funkcji, takich jak komunikowanie się z firmą wspieraną przez Facebooka. „

WhatsApp już niedawno częściowo ją zmienił, stwierdzając, że żadne konto nie zostanie usunięte, jeśli nie zaakceptuje nowej polityki przetwarzania danych, ale przypomnienia o nowych warunkach będą nadal aktualne. Firma dodała, że ​​niektóre podstawowe funkcje platformy nie będą dostępne po kilku tygodniach. Po niezadowoleniu użytkowników WhatsApp starł się również z rządami. 11 maja niemiecki regulator danych zakazał Facebookowi przetwarzania danych osobowych użytkowników WhatsApp w tym kraju. Niedawno w Indiach władze wskazały, że ta nowa polityka narusza kilka przepisów w tym kraju i poprosiły WhatsApp o wycofanie się.

Na koniec pamiętaj, że te nowe warunki użytkowania umożliwiają wymianę danych osobowych między WhatsApp a Facebookiem, które mogą być wykorzystywane do ulepszania usług, ale także do zarabiania i kierowania reklam. W tych dwóch ostatnich punktach użytkownicy europejscy powinni być częściowo chronieni przez ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO).

READ  Esport - Aegis : « Lancer une équipe, on y pensait »