Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wołodymyr Zełenski „stracił szansę na zachowanie spokoju” dla generała Michaiła Jakowlewa.

Wołodymyr Zełenski „stracił szansę na zachowanie spokoju” dla generała Michaiła Jakowlewa.

generał armii francuskiej, Micheil Yakovleff nie rozumie, dlaczego ukraiński prezydent „spieszył się” z potwierdzeniem, że pocisk, który spadł na Polskę, był rosyjski.

Artykuł pisemny

Opublikowany

Czas na naukę: 2 minuty

Generał Michel Jakowlew, generał armii francuskiej, były zastępca szefa SHAPE, Naczelne Pośrednie Dowództwo Operacji NATO, prezydent Ukrainy „Straciłem szansę na trzymanie buzi na kłódkę”. Komentarze w reakcji na stanowisko Wołodymyra Zełenskiego wobec NATO i Waszyngtonu po zrzuceniu rakiety na Polskę we wtorek, 15 listopada. Choć alianci akceptują tezę o ukraińskim pocisku obronnym, Wołodymyr Zełenski potwierdza, że ​​chodzi o rosyjską maszynę.

„Wołodymyr Zełenski komplikuje sobie życie”Generał kontynuuje. „Ma kapitał sympatii, ale nie wiem, dlaczego tak się spieszy. To dla niego wstyd przed NATO i otwiera prawdziwą drogę rosyjskiej propagandzie”.On tłumaczy.

>> Wybuch rakiety w Polsce: jak ustala się pochodzenie takiego wystrzału?

Według niego to źle, że Wołodymyr Zełenski chce wysłać ekspertów do Polski: „Może wysłać wszystkich ekspertów, jakich chce, i to niczego nie zmieni. Treść faktów nie podlega dyskusji”.. Następnie opisuje tendencję ekspertów do sprawdzania gruzu znalezionego na ziemi: „Eksperci przyjdą przyjrzeć się szczątkom znalezionym w kraterach i na ziemi oraz śladom radarowym samolotów NATO, zwłaszcza amerykańskich, aby prześledzić układ tego konkretnego pocisku”. Według niego prośba prezydenta Ukrainy jest błędna: „Teraz nie czas na takie prośby. Jest to bezcelowe i irytujące, jeśli nie bardziej. Jest bardzo przyjazny i miły, ale tam naciska trochę za mocno”.Generał mówi.

NATO „nie idzie na wojnę przez przypadek”

Jeśli chodzi o stanowisko NATO, Michael Yakovleff uważa, że ​​organizacja „Wzorowy w swojej mierze i opanowaniu”. „NATO będzie prowadzić wojnę, jeśli będzie to konieczne, ale nie będzie prowadzić wojny przez przypadek, a tym bardziej z wyboru”., dodaje. Według niego istnieje proces, którego należy przestrzegać: „Najpierw musimy usunąć podejrzenie, zacznijmy od tego, a potem możemy omówić cele. Więc tak, NATO jest w stanie gotowości, ale dlatego nie zamierzamy przekraczać granic, w przypadku, gdy nie ma miejsca na być”.

I dla ogólnego wyjaśnienia: „Istnieje wysoce znormalizowany proces podejmowania decyzji. W rzeczywistości jest to iteracja między polityką a wojskiem. Polityk zaczyna od zdefiniowania swoich celów, a wojsko mówi mu, jakie opcje są możliwe do osiągnięcia jego celów”. rozpoczniemy operację”. Dla Michała Jakowlewa NATO jest wiarygodne tylko za taką cenę: „NATO jest prawdziwym gwarantem powagi. Stary człowiek jest teraz w zakładzie dla obłąkanych”.podsumowuje.

READ  Polska: Kontrowersyjne referendum w dniu wyborów do zgromadzeń