Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wołodymyr Zełenski przebywa w Nowym Jorku w historycznym dniu

Wołodymyr Zełenski przebywa w Nowym Jorku w historycznym dniu

Wołodymyr Zełenski jest w Nowym Jorku. Ukraiński prezydent przybył do Stanów Zjednoczonych w poniedziałek, 18 września, aby we wtorek po raz pierwszy przemawiać na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, a następnie udał się do Waszyngtonu na spotkanie z Joe Bidenem. „Dla nas bardzo ważne jest, aby nasi partnerzy usłyszeli nasze słowa i wszystkie nasze przesłania”.Potwierdził to ukraiński przywódca. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

>> Wojna na Ukrainie: Ogłaszając rosyjski przełom w obronie pod Bachmutem, Kijów zamierza zmobilizować swoje zachodnie wsparcie

Wołodymyr Zełenski przy łóżkach ukraińskich żołnierzy. Wkrótce po przybyciu na miejsce w poniedziałkowy wieczór prezydent Ukrainy odwiedził ciężko rannych bojowników leczonych w szpitalu uniwersyteckim na Staten Island. „Jesteśmy z Was wdzięczni i dumni”-Ogłosiłeś? „Czekamy na was wszystkich w waszej ojczyźnie i zdecydowanie potrzebujemy każdego z was, każdego silnego ukraińskiego wojownika, aby pokonać naszego wroga”.on dodał.

Moskwa i Pekin wykazują zbliżenie. Chiny i Rosja mają swoje stanowiska „podobny” W obliczu Al „Działania Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej, w tym o charakterze antyrosyjskim i antychińskim”O tym poinformował rosyjski MSZ po wymianie zdań pomiędzy szefami dyplomacji chińskiej i rosyjskiej. „Strony szczegółowo omówiły aktualny stan sytuacji na Ukrainie, zauważając daremność prób rozwiązania kryzysu bez uwzględnienia interesów Rosji, a tym bardziej bez jej udziału”.Zdaniem Moskwy.

Atak dronów we Lwowie. Drony zaatakowały to miasto na zachodniej Ukrainie we wtorek rano. Jak poinformował burmistrz, w magazynie przemysłowym wybuchł pożar. CiiRadna poinformowała, że ​​pod gruzami znaleziono 26-letniego mężczyznę, który został przewieziony do szpitala.

Ukraina żąda osiągnięcia w Bachmucie. W poniedziałek wieczorem Kijów ogłosił, że przełamał rosyjską linię obrony, odbierając dwie wsie w pobliżu zniszczonego miasta Bachmut na froncie wschodnim. Według armii ukraińskiej w tym natarciu trzy rosyjskie brygady zostały zniszczone. Sytuacja w regionie nadal istnieje „skomplikowane” I „W pobliżu Bachmuta trwają brutalne walki”przyznałem się.

READ  Śmierć Gorbaczowa: mocne pozdrowienia od Bidena i Macrona... i uroczyste kondolencje Putina