Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joe Biden powiedział Zgromadzeniu Ogólnemu ONZ, że ONZ musi „przeciwstawić się celowej agresji” Kijowa

Joe Biden powiedział Zgromadzeniu Ogólnemu ONZ, że ONZ musi „przeciwstawić się celowej agresji” Kijowa

Zdjęcie na okładce: Prezydent USA Joe Biden przemawia podczas 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w siedzibie ONZ, 19 września 2023 r. w Nowym Jorku. Adama Graya/AFP

  • W nocy z poniedziałku na wtorek we Lwowie doszło do ataku drona, w którym zginęła jedna osoba. Atak nastąpił „Około piątej rano”ukraińskie służby ratunkowe szczegółowo opisały we wtorek: „W efekcie spłonęły trzy magazyny o powierzchni 9450 mkw. Są ofiary śmiertelne. Akcja gaśnicza trwa.”
  • W wyniku rosyjskiego bombardowania miasta Kubiańsk zginęło trzech cywilów Na wschodzie ogłosił we wtorek po południu gubernator obwodu charkowskiego kabel.
  • Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna w ataku w mieście Chersoń. „Trolbus przewożący pasażerów został ostrzelany przez artylerię wroga. Ranni zostali przewiezieni do szpitala.”– powiedział we wtorek pełniący obowiązki ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Ihor Klimenko kabel.
  • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przybył w poniedziałek do Stanów Zjednoczonych. Wieczorem podszedł do łóżek ciężko rannych ukraińskich żołnierzy w nowojorskim szpitalu. We wtorek ma wziąć udział w posiedzeniach Zgromadzenia Ogólnego ONZ, a następnie spotkać się z prezydentem Brazylii Luizem Inacio Lulą da Silvą. W czwartek w Waszyngtonie ma spotkać się ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Joe Bidenem.
  • Ukraiński kontratak „Stały postęp”Według szacunków Sekretarza Obrony USA. Lloyd Austin poinformował także, że na początku roku do Kijowa obiecano amerykańskie czołgi M1 Abrams „Wkrótce wjedziecie na Ukrainę”.
  • Ukraina żąda „remont” Przeciwko Rosji przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości. Kijów oskarża Rosję o przeprowadzenie „wojna imperialistyczna”l „Chcesz wymazać [l’Ukraine] Z listy „ I na podstawie „Pogardzasz” Prawo międzynarodowe.
  • Statek towarowy przewożący zboże opuszcza Czarnomorsk, Władze ukraińskie ogłosiły utworzenie ukraińskiego portu na Morzu Czarnym, pomimo groźby rosyjskich ataków.
  • Kijów informuje, że złożył skargę do Światowej Organizacji Handlu na trzy kraje Unii Europejskiej – Polska, Słowacja i Węgry – które przedłużyły zakaz importu ukraińskiego zboża pomimo decyzji Brukseli o zniesieniu ograniczeń.
READ  Rosnące podejrzenia Chin co do rosyjskiego sojusznika

Oglądaj naszą transmisję na żywo rozpoczynającą się w poniedziałek, 18 września, klikając ten link.

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty na temat wojny na Ukrainie

Przygotowanie raportów. Kijów stopniowo traci kontakt z ukraińskimi dziećmi deportowanymi do Rosji

fakty. Na Morzu Czarnym Kijów stara się stworzyć kolejny korytarz dla handlu zbożem

Przygotowanie raportów. Skutki Ezioma rok po zwolnieniu

wideo. Kim Dzong Un i Władimir Putin spotkali się w Rosji

analiza. Spotkanie Władimira Putina z Kim Dzong Unem, początek wzmocnionej i częściowo tajnej współpracy

Odszyfrowanie. Spotykając się z Władimirem Putinem i Kim Dzong Unem, Pjongjang chce pokazać, że jego zdolność do działania wykracza poza Azję Północno-Wschodnią.

Redakcyjny. Kim Putin: Niepokojący szczyt wyrzutków

Odszyfrowanie. Na Ukrainie istnieje dylemat, czy przeprowadzić wybory w środku wojny

chroniczny. Sylvie Kaufman: „Po dziewiętnastu miesiącach nie rozmawiajcie o czystej wojnie ani o wojnie przyszłości w obecności powracających z frontu „bohaterów Ukrainy”.

Bardzo ważne. „Pomnik konfrontacji z rosyjskimi represjami” – studium poświęcone „ideologicznemu wrogowi Władimira Putina”.

karty. Mapy wojny na Ukrainie od początku inwazji rosyjskiej w lutym 2022 roku