Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wokół Gazy gromadzą się tysiące izraelskich żołnierzy

Gaza spłonie. ” W czwartek, 13 maja, w krótkiej wiadomości wideo skierowanej do mieszkańców Pasma Palestyny, izraelski minister obrony Benny Gantz, żołnierz, przypomniał złą pamięć mieszkańców tego obszaru, składając „najlepsze życzenia” z okazji świąt. A obchody Id al-Fitr rozpoczęły się w czwartek pod koniec Ramadanu.

Dowódca Sił Zbrojnych Izraela podczas operacji ” Granice ochronne W 2014 roku zobowiązał się strzelać i niszczyć, jeśli palestyńskie frakcje zbrojne nie zaprzestaną ostrzału na terytorium Izraela. Walki między Izraelem a Hamasem trwały później przez pięćdziesiąt dni, pozostawiając co najmniej 2251 osób zabitych po stronie palestyńskiej, w większości cywilów, a 74 po stronie izraelskiej.

Przeczytaj także Od poniedziałku zabito 119 Palestyńczyków, a izraelskie ataki obniżyły liczbę zabitych w nocy

„Nie ma dziś imprezy”

„Mieszkańcy Gazy, kiedy ostatnio spotkaliśmy się na Eid, byłem szefem sztabu podczas Operacji Protective Edge. Od tamtej pory Gaza próbuje się odbudować. Dziś jestem ministrem obrony. Jeśli Hamas nie zaprzestanie przemocy, wojna 2021 będzie trudniejsza i bardziej bolesna niż wojna 2014. „Jeśli obywatele Izraela będą musieli spać w schronach z powodu pożaru rakietowego, Gaza spłonie. Nie ma innej formuły. Można by uczcić mieszkańców Gazy. [l’Aïd]I Ale z powodu błędu Hamasu i organizacji terrorystycznych nie będzie dziś partii. „

Izraelskie siły okupacyjne kontynuowały przez cały dzień kampanię bombardowań z powietrza W enklawie palestyńskiej liczącej 2 miliony mieszkańców. Lokalne Ministerstwo Zdrowia podało, że liczba ofiar tych strajków w czwartek wieczorem przekroczyła 100 zgonów, w tym 27 dzieci, a blisko 600 osób zostało rannych. Armia izraelska stwierdziła, że ​​160 samolotów celowało w infrastrukturę Hamasu w nocy, uderzając w 150 „celów”.

„Izrael odnawia swoją strategię burzenia domów ponad głowami swoich obywateli”, potępiła organizacja pozarządowa Al-Mezan.

„Izrael odnawia swoją strategię burzenia domów ponad głowami swojego ludu”. Organizacja pozarządowa potępia Al-Mizan, organizację praw człowieka w Gazie, która opisuje zniszczenie infrastruktury cywilnej jako: „przestępstwa wojenne” Szacuje się, że kilka tysięcy osób musiało opuścić lub zniszczyć swoje domy lub uciekać przed strajkami. W Izraelu siedem osób, w tym 6-letnie dziecko i żołnierz, zginęło w wyniku strzelaniny i ataków na ogrodzenie ochronne wzniesione wzdłuż palestyńskiej enklawy.

READ  Z najnowszego raportu Kreml ogłasza aresztowanie czterech domniemanych napastników w związku z atakiem, w wyniku którego zginęły 93 osoby

Masz jeszcze 50,37% tego artykułu do przeczytania. Reszta jest tylko dla abonentów.