Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oficer piechoty morskiej aresztowany i oskarżony o udział w ataku na Kapitol

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych poinformował, że w czwartek aresztowano oficera piechoty morskiej i oskarżono go o udział w ataku na Kapitol 6 stycznia.

40-letni dowódca Christopher Warnaggeres jest pierwszym aktywnym żołnierzem, który został osądzony za atak prowadzony przez zwolenników Donalda Trumpa, ponieważ Kongres poparł zwycięstwo jego rywala Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Według bazy danych ministerstwa wśród około 440 osób aresztowanych od czasu przewrotu było czterech rezerwistów lub członków Gwardii Narodowej i około 40 emerytowanych żołnierzy.

Udział tych wojskowych i byłych żołnierzy w ataku, który wywołał falę uderzeniową w Stanach Zjednoczonych, wywołał w wojsku myślenie o ekstremizmie w jej szeregach, problemie, który od dawna jest ignorowany pomimo doniesień FBI czy Departamentu Ojczyzny. Bezpieczeństwo.

Zgodnie z dokumentami sądowymi, Christopher Warnagiris, oficer stacjonujący w bazie wojskowej w Wirginii, wepchnął policję do budynku i zamknął drzwi swoim ciałem, aby inni protestujący mogli go połknąć. W pewnym momencie zmagał się z policjantem, aby otworzyć drzwi, zgodnie z klipem z miejsca zdarzenia. Został oskarżony o „napaść, opór i utrudnianie pracy policji”.

Marine Corps, najbardziej konserwatywna gałąź armii USA, odpowiedziała na jego aresztowanie, potwierdzając to „W jej szeregach nie ma miejsca na nienawiść rasową i ekstremizm”. I to było „Wbrew swojej wartości”.

READ  Kto stoi za awariami Starlink zgłoszonymi przez ukraińskie wojsko?