Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Meksyku odkryto ogromny roślinożerny gatunek dinozaurów

Ten okaz, zwany Tlatolophus galorum, żył około 70 milionów lat temu.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Wcześniej było spokojne i trwałe. Według Narodowego Instytutu Antropologii i Historii (INAH) w czwartek, meksykańscy paleontolodzy zidentyfikowali nowy gatunek dinozaura na podstawie okazu znalezionego w północnym Meksyku. Odkrycie zostało opublikowane w czasopiśmie naukowym Poszukiwanie kredy.

„72 lub 73 miliony lat temu ogromny roślinożerny dinozaur zginął w zbiorniku wodnym bogatym w osady, więc jego ciało zostało wkrótce pokryte ziemią i mogło zostać zachowane przez wieki”.Inah wyjaśnia w komunikacie prasowym.

To jest gatunek Tlatolophus galorum. Słowo Tlatolophus pochodzi od słów tlahtolli w języku Nahua i lophus w języku greckim, co oznacza odpowiednio słowo i motto.

Jego ogon został odkryty w 2013 roku w gminie General Cepeda w stanie Coahuila (północny Meksyk). Naukowcy kontynuowali prace wykopaliskowe, a następnie znaleźli 80% jego czaszki, grzebień o długości 1,32 metra, a także kości, takie jak kość udowa i ramię, co pozwoliło im zidentyfikować „W 2021 r.” To nowy typ dinozaura, zauważa Inah.

„Wiemy, że mieli uszy, które mogły odbierać dźwięki o niskiej częstotliwości, więc musieli być spokojnymi, ale reaktywnymi dinozaurami”., W miarę rozwoju instytutu Narodowa antropologia i historia. Paleontolodzy również uważają, że tak jest „Wydawaj głośne dźwięki, aby przestraszyć drapieżniki lub do celów hodowlanych” A my w to wierzymy „Wzgórza były jaskrawo kolorowe”..

READ  Joe Biden potępia zabójstwo muzułmańskiego dziecka w Stanach Zjednoczonych, nazywając je „straszliwym aktem nienawiści”