Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że drugi rok pandemii będzie bardziej śmiertelny niż pierwszy

Opublikowano w piątek, 14 maja 2021 r., O godzinie 22:54

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła w piątek, że pandemia ma zabić więcej ludzi w tym roku niż 2020, ponieważ wiele krajów sugeruje nadzieję na bardziej normalne życie, podczas gdy inne, takie jak Indie, wciąż borykają się z niszczycielską epidemią.

Covid-19 zabił co najmniej 3,3 miliona ludzi na całym świecie od końca grudnia 2019 r., Podczas gdy pojawienie się wariantów i nieproporcjonalny postęp w kampaniach szczepień pozostaje problemem.

Według szefa Światowej Organizacji Zdrowia, Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa, „w tempie, w jakim się dzieje, drugi rok epidemii będzie„ bardziej śmiertelny niż pierwszy ”.

Wezwał również do zaniechania szczepień dzieci i młodzieży przeciwko wirusowi Corona i przekazania uwolnionych w ten sposób dawek systemowi Covax w celu ich redystrybucji do krajów najbardziej potrzebujących.

W tym kontekście gwiazda tenisa Roger Federer powiedział tego samego dnia, że ​​sportowcy „potrzebują zdecydowanej decyzji”, czy kontynuować Igrzyska Olimpijskie w Tokio, dodając, że w pełni zrozumie, czy wydarzenie, które zostało już przełożone o rok, zostało w końcu odwołane. .

„Niewiele słyszysz. To sprawia, że ​​myślę, że Igrzyska odbędą się, chociaż słyszałem, że wielu ludzi w Tokio jest przeciwnych meczom” – powiedział szwajcarskiej stacji telewizyjnej Lehman Blue.

W związku z tym Japonia przedłużyła stan wyjątkowy, który dotyczył już sześciu departamentów, w tym stolicy, do trzech dodatkowych departamentów w obliczu odrodzenia się przypadków koronawirusa, zaledwie dziesięć tygodni przed otwarciem Olimpiady.

– Spodziewana liczba turystów –

Jednocześnie, opierając się na wynikach, które ich rządy uważają za zachęcające, wiele krajów, szczególnie w Europie, ponownie otwiera swoje słabe gospodarki.

Na przykład Grecja zniosła w piątek wszystkie ograniczenia ruchu po siedmiu miesiącach niewoli, aby zapoczątkować długo oczekiwany sezon turystyczny. Jedyny warunek, aby tam teraz podróżować: zaszczepić się lub przedstawić negatywny wynik testu Covid.

READ  Korea Północna wystrzeliwuje około 200 rakiet, a Seul ewakuuje cywilów


„Restauracje są otwarte, możesz wyjść na plażę, cieszyć się dobrą pogodą, zrobić zakupy, wspaniale jest móc znowu wyjść na miasto” – powiedział 28-letni niemiecki turysta na Krecie. Caroline Falk.

Grecki rząd promuje masową kampanię szczepień, której szczególnym celem jest „pełna ochrona wysp do końca czerwca”.

Ze swojej strony Włochy ogłosiły, że od niedzieli zniosą pięciodniową mini kwarantannę dla europejskich turystów, podczas gdy w Portugalii oczekuje się, że setki brytyjskich wczasowiczów skorzystają z poniedziałku na zniesieniu ograniczeń. Na wycieczkach, które Lizbona oferuje na swój pierwszy rynek turystyczny.

– Indyjska alternatywa w Wielkiej Brytanii –

Anglia również przygotowuje się do zrobienia dużego kroku naprzód – muzea, hotele i stadiony zostaną ponownie otwarte w poniedziałek, dzięki gwałtownemu spadkowi liczby przypadków COVID-19, po długim okresie zamknięcia i szczepieniach przeprowadzanych z pełną prędkością.

Jednak brytyjski premier Boris Johnson ostrzegł w piątek, że indyjska alternatywa grozi zakłóceniem dalszego demontażu tam, jeśli nadal będzie się tam rozprzestrzeniać, po niepokojącym wzroście w niektórych miejscach, szczególnie na północnym zachodzie iw Londynie.

W rezultacie władze zdecydowały się rozpocząć przyspieszoną kampanię przesiewową.

Ze swojej strony Francja ogłosiła, że ​​podróżni z czterech nowych krajów (Kolumbii, Bahrajnu, Kostaryki i Urugwaju), znajdujących się na liście dwunastu, będą poddawani kwarantannie przez dziesięć dni, począwszy od niedzieli.

W Stanach Zjednoczonych kampania szczepień pozwoli znieść obowiązek noszenia maski dla osób, które zostały w pełni zaszczepione, czyli około 35% populacji.

Jedyny wyjątek: władze służby zdrowia zawsze zalecają osobom, które zostały zaszczepione, dalsze noszenie masek w transporcie (samoloty, autobusy, pociągi itp.), A także na lotniskach i dworcach kolejowych.

Stany Zjednoczone (ponad 584 000 zabitych) pozostają krajem najbardziej pogrążonym w żałobie w wyniku epidemii, wyprzedzając Brazylię (ponad 430 000), Indie (ponad 258 000), Meksyk (219 590) i Wielką Brytanię (127640).

READ  Zginęło dwóch Szwedów, a podejrzany, który wciąż ucieka, został zidentyfikowany przez policję

– „Pozwól ludziom umrzeć” –

W Indiach, w środku niszczycielskiej epidemii, wiele stanów boryka się z niedoborami szczepionek, ograniczając możliwości dla 600 milionów dorosłych w wieku od 18 do 44 lat, którzy mogą teraz zostać zaszczepieni.

Jednak szczepienia Sputnikiem V rozpoczęły się w piątek w tym kraju 1,3 miliarda ludzi. Pierwsze zastrzyki miały miejsce w Hyderabad (centralny), po nagłym zatwierdzeniu tej szczepionki przez New Delhi 12 kwietnia.

Po pogrążeniu wielkich indyjskich stolic w chaosie, braku lekarstw, zapasów tlenu i łóżek chorych, wirus nadal sieje spustoszenie na pozbawionej infrastruktury wsi.

Zmarli są chowani lub czasami porzucani w rzekach, podczas gdy chorzy próbują leczyć się wywar z roślin. W ostatnich dniach ponad 100 ciał zostało zmytych przez wody Gangesu, wzbudzając obawy przed równie bolesną sytuacją w innym miejscu.

„Pozwoliliśmy ludziom umrzeć” – powiedział Kidway Ahmed, z którym skontaktowała się Agence France-Presse w jego wiosce Sad Allhpur w północnym stanie Uttar Pradesh. „Indie są tym, co ukrywamy przed wszystkimi”.