Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sądownictwo Wenezueli zajęło siedzibę gazety „Nacional”, która ją potępiła

W piątek 14 maja wenezuelski wymiar sprawiedliwości zaczął zajmować siedzibę gazety Narodowy, Krytyka rządu Maduro za pokrycie 13 milionów dolarów odszkodowania, które sąd nakazał zapłacić wyższemu urzędnikowi Chaveza po procesie o zniesławienie.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Wenezuela: gazeta El Nacional została skazana na zapłacenie 13 milionów dolarów za zniesławienie

W tym momencie do budynku wszedł sędzia otoczony Gwardią NarodowąNarodowy Uchwycić wszystkoMiguel Henrique Otero, dyrektor gazety, napisał na Twitterze.

W kwietniu sąd Wenezueli nakazał dziennikowi zapłacenie 13,4 miliona dolarów za atak „ Poważna krzywda moralna ” Do Diosdado Cabello, jednej z głównych postaci we władzach Chavistów, zastępcy i drugiego zastępcy w rządzącej Wenezuelskiej Zjednoczonej Partii Socjalistycznej. „Rozpoczął się proces rekompensaty”.Gratuluję Panu Capello na Twitterze.

Reklamacja 2015

To skazanie jest kontynuacją skargi wniesionej przeciwko niej przez Diosdado Cabello w 2015 roku Narodowy Po powieleniu artykułu z hiszpańskiej gazety ABC To łączyło go z przemytem narkotyków. W międzyczasie złożył na niego skargę ABC W Hiszpanii i przeciwko dziennik „Wall Street w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Obie skargi zostały odrzucone.

Narodowy, Symboliczna gazeta założona w 1943 r. Przez wenezuelskiego pisarza Miguela Otero Silvę, zaprzestała publikacji w grudniu 2018 r., Po 75 latach publikacji, w tym dwóch dekadach sprzeciwu wobec rządu Hugo Cháveza (1999-2013) i jego następcy Nicholasa. Maduro.

Przeczytaj także W Wenezueli gazeta „El Nacional” znika z kiosków

Rząd Nicolasa Maduro zarzucił niektórym mediom, że służą opozycyjnym próbom obalenia go. Ponad sto mediów zostało zamkniętych, odkąd pan Maduro doszedł do władzy, a organizacja pozarządowa Espacio publico potępiła to.

Świat z Agence France-Presse

READ  W kierunku zakazu palenia w obecności dzieci