Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: Wagner staje się coraz bardziej niebezpieczny, gdy grupa paramilitarna prowadzi szkolenie na Białorusi w pobliżu polskiej granicy

Wojna na Ukrainie: Wagner staje się coraz bardziej niebezpieczny, gdy grupa paramilitarna prowadzi szkolenie na Białorusi w pobliżu polskiej granicy

Białoruskie Ministerstwo Obrony ogłosiło w czwartek, że najemnicy z rosyjskiej milicji Sił Specjalnych Wagnera pomogą w szkoleniu żołnierzy białoruskich sił specjalnych w obiekcie wojskowym znajdującym się w zasięgu karabinów Polski – członka NATO.

Najemnicy rosyjskiej specjalnej milicji Wagnera Pomoże w szkoleniu żołnierzy białoruskich sił specjalnych W obiekcie wojskowym znajdującym się w zasięgu ostrzału Polski, członka NATOO tym poinformowało w czwartek białoruskie Ministerstwo Obrony. Lider Wagnera Jewgienij PrigożinW środę pojawił się na nagraniu wideo, witając bojowników na Białorusi, mówiąc im, że nie będą już zaangażowani w walki na Ukrainie i nakazując im zebranie sił dla Afryki na czas szkolenia białoruskiej armii.

„Białoruskie Siły Zbrojne kontynuują wspólne ćwiczenia z bojownikami Wagnera PMC (prywatna kompania wojskowa)”– poinformowało białoruskie Ministerstwo Obrony. „W tym tygodniu jednostki sił specjalnych będą szkolić się z przedstawicielami kompanii do walki na Polu Wojskowym w Brześciu [en Biélorussie, NDLR]”Jak wskazało Ministerstwo.

Na początku tego miesiąca Polska ogłosiła, że ​​wyśle ​​500 funkcjonariuszy organów ścigania na granicę z Białorusią, aby uporali się z większym napływem migrantów i potencjalnymi zagrożeniami ze strony najemników Wagnera. Tam Przerwany bunt Bunt ludzi Wagnera był postrzegany jako bezprecedensowe wyzwanie dla władzy prezydenta Rosji Władimira Putina. Kreml ze swojej strony potwierdza, że ​​naród jest zjednoczony wokół swojego prezydenta i jego armii.

Od początku wojny na Ukrainie Wagner stracił 22 000 ludzi

24 czerwca pod auspicjami Prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki osiągnięto porozumienie, które zezwala oddziałom paramilitarnym na znalezienie schronienia na Białorusi, powrót na stanowiska podlegające Ministerstwu Obrony Rosji lub powrót do rodzin. Od początku wojny na Ukrainie Wagner stracił 22 000 ludziJak wynika z postu wyższego dowódcy opublikowanego na kanale Wagner w Telegramie, 40 000 z nich zostało zarażonych, a 10 000 z nich przybędzie na Białoruś.

\ud83d\udd34 Wojna na Ukrainie: „Nie musimy się wstydzić”… Wagner nie będzie już walczył na Ukrainie, potwierdza Prigożin z Białorusi https://t.co/Ebjtnc3MF9 przez @lindependent

— Niezależny (@lindependent) 19 lipca 2023 r

Według tej samej publikacji w sumie, jak określono w „ukraińskiej podróży służbowej”, wzięło udział 78 000 mężczyzn Wagnera, w tym 49 000 więźniów. Wagner pomógł Rosji zaanektować Krym w 2014 roku i zająć ukraińskie miasto. BachmutWalczył z bojownikami ISIS w Syrii i pracował w Afryce.

READ  Uganda: według policji zginęło 25 osób w ataku na szkołę