Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ten robot jest głową firmy

Ten robot jest głową firmy

Mika to imię nowego prezesa polskiego Dictadoru. Firma ta, która specjalizuje się w szczególności w produkcji rumu, zdecydowała się zaufać temu robotowi, który obejmuje stanowisko dyrektora generalnego.

Reuterowi udało się nawet uzyskać ekskluzywną pierwszą reakcję tej maszyny: „Mój proces decyzyjny opiera się na dogłębnej analizie danych i jest zgodny z celami strategicznymi firmy. Nie mam osobistych uprzedzeń, jestem tu po to, aby zapewnić strategiczne i bezstronne wybory, które priorytetowo traktują interesy organizacji.

Godna pochwały inicjatywa czy chwyt reklamowy?

Pomijając nienormalny aspekt takiej decyzji, Marek Szoldrowski, prezes Dictador Europe, wyjaśnił agencji prasowej, że robot ten ma duże możliwości analizy danych i stanowi to ogromną zaletę dla firmy.

Nie ulega jednak wątpliwości, że tego typu sztuczna inteligencja podejmuje decyzje dotyczące zatrudnienia lub zwolnienia pracownika. Dlatego też zadanie to pozostanie w gestii kadry kierowniczej.

W odróżnieniu od tego ostatniego, Mika nie liczy godzin pracy i jest skłonny pracować na stałe w służbie firmy. Urządzenie dodało: „Mnie to nie przeszkadza. Jestem tu, aby pomóc dyktatorowi przejąć władzę nad światem. „.

Nieco podobny eksperyment przeprowadził w 2022 roku chińska firma technologiczna NetDragon Websoft. Faktycznie mianował sztuczną inteligencję na stanowisko dyrektora generalnego. Pani Tang Yu to także „centrum danych czasu rzeczywistego i narzędzie analityczne”, które pomaga w podejmowaniu decyzji w firmie.

Następnie firma określiła: „Ta nominacja to krok naprzód w wykorzystaniu sztucznej inteligencji do transformacji zarządzania przedsiębiorstwem i przeniesienia efektywności operacyjnej na wyższy poziom”. Nie było jednak wątpliwości, że naprawdę powierzono mu marzenia NetDragona, a na jego czele pozostał jego prezes i założyciel, Dejian Liu.

Co sądzisz o tych inicjatywach mających na celu umieszczenie sztucznej inteligencji na stanowiskach kierowniczych? Czy to poważne podejście, czy chwyt reklamowy? Zachęcamy do przedstawienia swojego punktu widzenia w komentarzach.

READ  Francusko-polska Andrea Tassar w Kenii: Projekt postępuje jeden blok po drugim

O czym pamiętać:

  • Polska firma Dictador mianuje robota na stanowisko dyrektora generalnego
  • Te ostatnie będą wykorzystywane w szczególności w analizie danych
  • Nie ma na celu podejmowania decyzji w sprawie zwolnień lub mianowań pracowników.

📍 Aby nie przegapić żadnych nowości od Presse-citron, śledź nas wiadomości Google I WhatsApp.