Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce można jeździć po fluorescencyjnej ścieżce rowerowej

W Polsce można jeździć po fluorescencyjnej ścieżce rowerowej

Polska firma stworzyła podświetlaną wykładzinę podłogową, dzięki której ścieżki rowerowe będą dobrze widoczne bez konieczności korzystania z prądu.

Opublikowano:

Podobnie jak my, być może dorastałeś wśród naklejek w kształcie gwiazdek, które zawiesiliśmy na suficie naszej sypialni i które po naładowaniu w świetle dziennym zaczynają świecić o zmroku. Było miło, ale poza tym, że marzyliśmy o łóżkach z dzieciństwa, nie na wiele się to przydało.

Zobacz też: Panele słoneczne przygotowują się do wymiany asfaltu na części Route 66

Dziś ta luminescencyjna farba opracowana przez polskie laboratorium działa na niemal tej samej zasadzie. the Instytut TPA Badań Technicznych Pierwszą oświetloną ścieżkę rowerową położono na początku października w pobliżu miejscowości Leedspark Warmiński w północnej Polsce. Farba ta zawiera luminofory i cząsteczki świetlne, które są ładowane za pomocą naturalnego światła dziennego.

Kierownik laboratorium Igor Rotmar z polskiej placówki wyjaśnił: „Materiał, którego używamy do budowy toru, rozprasza światło przez ponad dziesięć godzin. Oznacza to, że droga może świecić przez całą noc, a następnego dnia gromadzić światło”. Wyborczapowołując się na następujący charakter.

Jeśli tester wybierze kolor niebieski, ponieważ jego zdaniem lepiej pasuje do lokalnego krajobrazu, luminofory mogą również propagować inne kolory. Zainspirowany świetlistą grafikąArtysta Dan Rosegaard W Nuenen w Holandii ten polski tor działa bez źródła zasilania. Na razie to tylko test, czekamy, aby zobaczyć, jak farba będzie się zachowywać z upływem czasu.

Coś dodać? Powiedz to w komentarzach.

READ  „Nie wiem, czy nadal będę w pobliżu pod koniec roku”