Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: „To było dla Was niezapomniane przeżycie”, mówili Didier i Sabine Hope, organizatorzy konwoju w Polsce.

Wojna na Ukrainie: „To było dla Was niezapomniane przeżycie”, mówili Didier i Sabine Hope, organizatorzy konwoju w Polsce.

Opublikowany

Aktualizacja

Artykuł napisany przez

Didier Hooke i Sabine Meyer udali się do granicy polsko-ukraińskiej, skąd wyjechali z 19 uchodźcami. W piątek 18 marca opisują swoje doświadczenie.

Z poczuciem jedności, Didier Hooke i Sabine Meyer, właściciele hosteli w Bernie, nie zawahali się pojechać do Polski, aby odebrać samochód i spotkać się z ukraińskimi uchodźcami. „Nie wiemy, co znajdziemy. Problem w tym, że już nie myślimy, że musimy ratować życie”., mówi Didier Hooke. 19 z nich wyjechało z nimi do Francji.

„To było doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz. Byli niezwykłymi ludźmi, wzorowymi i odważnymi. To dało nam siłę”., Komentarze Sabine Burmistrz. Zaciągnięci do wojska mężowie nadal przebywają na Ukrainie, gdzie walczą. „Znowu dziś rano, [les femmes réfugiées] Porozmawiaj z nami, a powiedzą nam, że jest wielu, których nie można eksmitować i że jeśli zostaną eksmitowani, ich ludzie będą mogli lepiej bronić i walczyć.Raporty wolontariuszy.

France Televisions jest powiązany z Czerwonym Krzyżem. Darowizny można składać SMS-em pod numer 92 200 na stronie internetowej Towarzystwa.

READ  „Wróć do Polski!” Kiedy to usłyszałem, byłem w Polsce. na kampusie Kolumbii