Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pays de Ploërmel: Andrzéj Malodobry, Polak, który dba o swój kraj i jest dumny ze swoich towarzyszy

Pays de Ploërmel: Andrzéj Malodobry, Polak, który dba o swój kraj i jest dumny ze swoich towarzyszy

W 2016 roku Patrick Diphone wraz z Jean-Noel Jose i Andrzejem Malotobrim przekazali klucz do Golbussova burmistrzowi Flormel (Morbihan) © Lee Flormelois.

Andrzej Małodobry Pochodzący z PolskiDokładniej GolpussovaDołączył Flormel (Morbihan). Chociaż w 1992 roku opuścił rodzinne miasto Dougal, by ścigać żonę, Andrzej kontynuował.Związek z miastem, w którym się urodził.

Mam tam jeszcze rodzinę: starszych rodziców, siostrę i brata.

Nie inaczej jest z relacjami, które tworzą sytuację na Ukrainie, zwłaszcza tam, gdzie znajduje się Golpussova Sto kilometrów od granicy z Ukrainą.

To jest zawsze niepokojące, martwię się jako Polak.

Ponad 1,7 mln uchodźców w Polsce

Aby to zrozumieć, spójrz na położenie geograficzne Polski. Ukraina jest krajem sąsiednimKraj ma dużą granicę lądową z narodem dotkniętym chorobą. „Przed epidemią regularnie odwiedzali kraj w Kolbuzowej. Przyjechali do pracy”.

To Imigracja była ograniczonaPonieważ Ukraina nie była częścią UE, jej obywatele musieli ją posiadać WizaI został najwyżej kilka miesięcy.

Ale od początku wojny Wielu Ukraińców przekroczyło granicę Polski, aby wycofać się z wojny.

Tak będą Ponad 1,7 milionaWedług Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców powinna była dotrzeć do Polski (na 2,8 mln uchodźców, stan na 14 marca). Ucieczka polskich przywódców.

Filmy: Obecnie na Actu

Rząd zezwolił na wyjazd obywateli Ukrainy. Teraz potrzebują tylko dowodu tożsamości.

Spontaniczny wzrost jedności

Nieuchronnie Kolbuszowa znajduje się na linii frontu ze względu na bliskość granicy z Ukrainą.

Na początku było to dla tych w samochodach, dokąd pojechać, plan. Ale teraz jest wielu ludzi, którzy chodzą pieszo, nie wiedząc, co zrobić, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, aby uciec przed walką.

Aby powitać uchodźców, Mieszkańcy zgromadzili się. „Jest wielu ludzi, więc są zmartwienia, Polacy zastanawiali się, jak mogą pomóc. Ale były Spotkania spontaniczne Aby przekazać żywność i ubrania ”- powiedział Andrzéj.

READ  Polska może dostarczyć czołgi Leopard 2 PL na Ukrainę bez zgody Berlina

„Wyraz prawdziwej jedności”, który sprawia, że ​​58-letni mężczyzna jest dumny w szczególności ze swoich rówieśników Stosunki między Polską a Ukrainą nie zawsze były przyjazne.

Strach przed byciem kolejnym celem

Sytuacja w Polsce niepokoi Polaków poza uchodźcami.

O ile wiem, boją się, że to się powtórzy w historii.

Andrzej i Polacy mają kącik głowy II wojna światowa i okupacja Polski przez Związek Radziecki i Niemcy. „Jasne jest, kim są najeźdźcy: przywódcami i obrońcami Rosji oraz wojskiem są Ukraińcy”.

Oznacza to, że z niebiesko-żółtą flagą ma najwięcej empatii dla ludzi. Sympatię potęgował strach, że Polska będzie następna.

Przez Polskę przejeżdża broń wysyłana przez inne kraje.

To, co uważa za przyczynę inwazji Władimira Putina na jego dzieciństwo, Nie ma gwarancji, że Polska będzie częścią Unii Europejskiej i NATO.

Nie chroni nas przed bombami i rakietami, które mogą nadlecieć ze zbyt dużej odległości.

Obawy potęguje fakt, że Władimir Putin nie prowadził wojny na zasadach określonych w traktatach międzynarodowych. „Ogólnie rzecz biorąc, nie ma on prawa do używania bomb fosforowych ani kasetowych i ma – ubolewa Andrage (co obecnie nie jest potwierdzone, przypis autora).

Andrzéj pomaga jak najwięcej

Ploërmel mieszka w kraju, tak daleko od Ukrainy, Andrzéj pomaga jak najwięcej. Zaczęło się od interwencji podczas wiecu na Placu Ratuszowym, a kontynuowano w piątek 11 marca zorganizowaniem zjazdu uczniów liceum La Mennais, członków duetu i kogoś, kto w ostatnich latach podróżował do Golpussovej.

Ambicja? Stwórz operację z systemem odbioru i transportu paczek, aby zapewnić pomoc humanitarną Kolbuzsowej. Mamy nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie w nadchodzących tygodniach, kiedy wszyscy ci uchodźcy wrócą do domu. „Często jest to ich pierwszy wybór”. Aby zobaczyć, czy stan ukraińskiej infrastruktury po wojnie na to pozwoli…

READ  Po skandalu biskup został zmuszony do rezygnacji

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wiedz, że możesz śledzić Le Ploërmelais w kosmosie Moje wiadomości . Za pomocą jednego kliknięcia, po rejestracji, możesz zobaczyć wszystkie aktualności z Twoich ulubionych miast i marek.