Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: „Sprawa ukraińska załatwiona, teraz interesuje mnie Polska”, groźby prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa

– Lepiej odbierz swoją broń i najemników i poproś o oficjalne ułaskawienie za to, co zrobiłeś.

W 92. dniu miesiąca wojna na Ukrainiewydaje się, że siły rosyjskie są liczniejsze w DonbasI Według nocnej interwencji Wołodymyr Zełensky środowy wieczór.

Armia rosyjska zgromadziła tysiące żołnierzy na wschodzie kraju i atakuje z trzech kierunków, próbując otoczyć siły ukraińskie w dwóch przeciwległych miastach Siewierodonieck i Łysieczańsk nad rzeką Doniec. Zdobycie tych miast pozwoli Rosja O całkowitą kontrolę nad regionem Ługańskim, który jest obecnie jednym z deklarowanych celów wojny. W częściach SharqiaUkrainasiły rosyjskie „Jesteśmy znacznie liczniejsi”powiedział prezydent Ukrainy. „Okupanci zbombardowali ponad 40 miast w obwodzie donieckim i ługańskim, niszcząc lub uszkadzając 47 miejsc cywilnych, w tym 38 domów i szkół. W wyniku tych pocisków zginęło pięciu cywilów, a 12 zostało rannych”Ze swojej strony armia ukraińska ogłosiła na Facebooku.

Przeczytaj także:
Wojna na Ukrainie: potrzeba młodych żołnierzy, Rosja zawiesza minimalny wiek wojskowy

– Lepiej odzyskaj broń.

Ze swojej strony, Rosja Ciekawa propaganda jest kontynuowana przez państwowe kanały telewizyjne. To samo robią rosyjscy sympatycy. Lubić Ramzan Kadyrowprezydent Czeczeniaktóry zamieścił film na swoim koncie kabel szczególnie W tę środę poinformował Francis Scar, dziennikarz BBC. Surrealistyczna mowa przed kamerą: „Kwestia ukraińska jest załatwiona. Teraz interesuje mnie Polska. Po Ukrainie, jeśli wydasz rozkaz, pokażemy w 6 sekund, co możemy zrobić. Lepiej odbierz broń, najemników i poproś o formalne ułaskawienie co zrobiłeś naszemu ambasadorowi. Nie zapomnimy tego. Oddaj to w konsedacji „..

Czeczeński przywódca odnosi się w szczególności do: „Agresji”, której ofiarą 9 maja padł ambasador Rosji w WarszawiePo spryskaniu sztuczną krwią.