Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zaciska się pętlę wokół wschodniego miasta Siewierodonieck, którego sytuacja przypomina oblężone państwo Mariupol.

W tej transmisji na żywo można przesyłać treści od 9:00 do 21:00.

  • Walka szaleje na wschodniej Ukrainie. Rosja intensyfikuje ofensywę przeciwko ostatniemu ognisku oporu w obwodzie ługańskim, gdzie sytuacja „Imperium godzina po godzinie”Według władz ukraińskich. Rosjanie posuwają się jednocześnie we wszystkich kierunkach.Gubernator dystryktu Sarhi Haidesh powiedział w środę w Telegramie. „Wszystkie siły, które armia rosyjska wciąż czeka na atak”, ponieważ oni są „Chcesz zniszczyć wszystko”Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział.
  • Trwa walka o kontrolę nad miastem limanDenis Pushlin, przywódca prorosyjskich separatystów w Doniecku, zwrócił uwagę na ważny węzeł kolejowy, którego zdobycie byłoby ważnym krokiem naprzód w tych próbach okrążenia.
  • burmistrz MariupolVadim Boychenko w rozmowie wideo z konferencją gospodarczą w Davos (Szwajcaria), oskarżony Rosyjskie siły okupacyjne zachowuj się w tym „państwo terrorystyczne”. Według doradcy burmistrza pod gruzami jednego z budynków znaleziono około 200 ciał, a według władz podczas oblężenia miasta zginęło co najmniej 21 000 osób.
  • do góry nogami, Rosyjskie Ministerstwo Obrony Twierdził, że obszar morski portu Mariupol został oczyszczony i trwają operacje Odbudowa infrastruktury portowej. Dodał, że „ludzki korytarz” Będzie otwarte w środę rano w kierunku Morza Czarnego, aby umożliwić Bezpieczne wyjście obcych statków Zawsze obecny w porcie.
  • w Regiony Zaporoże i ChersońNa południu Ukrainy Rosja pozwoli mieszkańcom ubiegać się o rosyjski paszport za pomocą procedura uproszczona ». A nowe władze w obu wyznaczonych przez Kreml regionach wyraziły chęć przyłączenia się do Rosji.
  • Kijów wzywa ludzi Zachodu do przekazania większej ilości broni. Po ministrze spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kulebie, który nalegał na swoich partnerów: „Aby przyspieszyć dostarczanie broni i amunicji”.wezwał sam prezydent Zełenski Broń ciężka: RPG, czołgi, broń przeciw okrętom i inna broń.
  • Stany Zjednoczone postanowiły zakończyć, począwszy od środy, do zwolnienia umożliwiającego Moskwie spłatę długu dolarowego. Decyzja może doprowadzić do niewypłacalności Rosji, która ma do uregulowania dziesiątki płatności do końca roku.
  • ten Koszt szkód w ukraińskiej infrastrukturze” będzie dla „90 miliardów do 100 miliardów dolarów”Według Aleksandra Kobrakowa, Ministra Infrastruktury Ukrainy. Na Forum w Davos prezydent Szwajcarii Ignacio Cassis zapowiedział, że jego kraj zorganizuje w dniach 4 i 5 lipca „Konferencję na rzecz Odbudowy Ukrainy”, która w szczególności powinna zająć się kwestią zapowiadanych składek pochodzących z Banku Światowego , Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz Unii Europejskiej.
READ  Włochy: skrajnie prawicowy wybrany urzędnik zabija Marokańczyka na publicznych placach

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

rozszyfrowanie. Komisja Europejska proponuje konfiskatę mienia rosyjskich władców łamiących sankcje

raport. Północny Kijów, gigantyczne „miejsce zbrodni” dla żandarmów-ekspertów

rozmowa. Zełenski zdaje sobie sprawę, że za nim stoją zjednoczeni ludzie walczący o życie i śmierć.

krytyczny. „Jest 15:30, a my wciąż żyjemy. Dziennik wojenny: „Wyspy rzeczywistości” Jewgienij Belorokets

Referencje – Zalecenia. Nie mówimy już o muzyce, książkach, kinie i rosyjskiej grafice. Nie ma ich już w naszych głowach i sercach.

rozszyfrowanie. Między Rosją a Ukrainą bitwa kolejowa

pas startowy. „Czas wyobrazić sobie nową organizację światową, która gwarantuje pokój i wolność narodów”

Analityka. Trzy miesiące wojny na Ukrainie: przeciwko Kijowowi, tajne, ale prawdziwe cyberataki

wideo. Metro w Charkowie wznawia służbę po zakwaterowaniu ludności cywilnej

Notacja dźwiękowa. Czy bojkot rosyjskiego gazu byłby dobrą wiadomością dla klimatu?