Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: Polska wyśle ​​w tym tygodniu na Ukrainę 10 kolejnych czołgów Leopard 2

Wojna na Ukrainie: Polska wyśle ​​w tym tygodniu na Ukrainę 10 kolejnych czołgów Leopard 2

Polska wyśle ​​na Ukrainę w tym tygodniu 10 niemieckich czołgów Panther 2 – poinformował we wtorek (7 marca) polski minister obrony.

„Cztery (czołgi) są już na Ukrainie, a 10 kolejnych trafi na Ukrainę w tym tygodniu”– powiedział na konferencji prasowej Mariusz Błaszczak. Polska obiecała wysłać łącznie 14 czołgów Leopard 2.

Grafika na niemieckim czołgu Panther 2 #AFGraphics @AFP pic.twitter.com/uWhzki4N4g

— Agencja informacyjna AFP (@AFP) 9 marca 2023 r

Czytaj więcej:
Wojna na Ukrainie: czy niemieckie czołgi Panther, „najnowocześniejsze” na świecie, zostaną wkrótce zbudowane bezpośrednio na Ukrainie?

Minister przewodniczył we wtorek spotkaniu ministrów obrony UE w Sztokholmie w celu omówienia bezpieczeństwa Europy i wsparcia dla Ukrainy. „Planujemy też rozmowy z niemieckim ministrem obrony Borisem Pistriusem. Podstawową kwestią, o której będziemy rozmawiać, jest brak części zamiennych do czołgów Panther”.– dodał Mariusz Błaszczak. Ten problem może rozwiązać głównie niemiecki przemysł zbrojeniowy – powiedział, a Polska jest gotowa do produkcji takich części. „Jesteśmy gotowi otworzyć w Polsce centrum serwisowe, które zajmie się naprawą i konserwacją czołgów Leopard dostarczanych na Ukrainę”– powiedział Mariusz Błaszczak.

??⚡Flash – „The #Polska Dostarczone w tym tygodniu#Ukraina 10 czołgów Leopard 2A4” – powiedział dziennikarzom w Warszawie minister obrony narodowej Mariusz Błaszak. pic.twitter.com/FBsZi6pyE6

— Neodia (@NeodiaFr) 7 marca 2023 r

READ  Piłka ręczna – Mistrzostwa 2023 – Na żywo – Wyniki – Francja w ćwierćfinale – Informacje sportowe – Niebo