Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Przyszłość bezpieczeństwa europejskiego zależy od francusko-polskiej pary”

Ja jestemWojny to chwile prawdy. Rosja nie jest wielką potęgą, za jaką wielu ją uważa. Ukraina pokazała swoją siłę i odwagę.

Ale wojna to także przetasowanie kart w Unii Europejskiej (UE). Z jednej strony francusko-niemiecka para nie wie, jak poprowadzić europejską wyprawę zbrojeniową do Kijowa – albo nie chce wyciągnąć ręki do Rosji. Z drugiej strony, jeśli rzeczywiście w tej wojnie istnieje europejska siła napędowa, to wyraźnie pochodzi ona ze Wschodu.

Czyni to Polskę wiodącym krajem UE we wsparciu wojskowym dla Ukrainy. Estoński premier Kaja Kallas niezawodnie wykazał się politycznym przywództwem, gdy 9 lutego na posiedzeniu Rady Europejskiej przedstawił ideę mechanizmu wspólnych zakupów amunicji. firmy brukselskie.

Przeczytaj także akapit: Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Bezpieczeństwo europejskie: „Jeżeli Unia nie wykazuje się odwagą dzisiaj, to kiedy? »

Wydaje się jednak, że Francja nie przyjęła jeszcze w pełni skali tej nowej geopolityki. Niedawne dwustronne inicjatywy rządu francuskiego dodatkowo świadczą o pragnieniu dialogu wśród mieszkańców Europy Zachodniej, czy to traktat barceloński podpisany z Hiszpanią 19 stycznia, w 60.mi Rocznica Traktatu Elizejskiego z Niemcami 22 stycznia czy szczyt francusko-brytyjski 10 marca.

Plan dwudziestoletni

Czy francuska dyplomacja stoi za wojną? Można by zapytać, czy uprzedzenia francuskich przywódców wobec Europy Wschodniej są bezwzględne. Pamiętamy – Stracili dobrą okazję, żeby się zamknąć. Prezydent Chirac w lutym 2003 r. wypowiedział się na temat poparcia kandydatów krajów Europy Środkowej i Wschodniej do wejścia do Unii Europejskiej po inwazji na Irak. We wrześniu 2022 r. prezydent Macron powtórzył potępienie swojego poprzednika. „Iśc na wojne” Naraża to Europę na przedłużanie się konfliktu ukraińskiego.

Przeczytaj także analizę z 2006 roku: Jacques Chirac i „Nowa Europa” autorstwa Nathalie Naugaret
READ  Siatkówka – Mistrzostwa Świata 2022 – Na żywo – Wyniki – Polska, Brazylia, Słowenia, Włochy półfinały – Informacje sportowe – Sky

Wielu Francuzów, w tym mieszkańcy Europy Wschodniej, tak naprawdę nie wyszło poza model sprzed dwudziestu lat „Atlantydzi” Albo kilka „Neokonserwatyści”w tym Francja, „Stary kraj”W imię ochrony wolnej Europy, która działa na rzecz pokoju, musi trzymać się z daleka.

Tylko tutaj, dzisiaj, z naruszeniem Karty Narodów Zjednoczonych, to nie Stany Zjednoczone najeżdżają państwo bez słusznej przyczyny, ale faktycznie Rosja. Mieszkańcy Europy Wschodniej nie podążają już za Waszyngtonem, ale faktycznie odgrywają wiodącą rolę w konflikcie, który widzieli przed kimkolwiek innym.

W tym artykule powinieneś przeczytać 58,67%. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.