Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: Niemcy, Szwecja i Polska mówią „nie” Emmanuelowi Macronowi i odmawiają wysłania żołnierzy do walki z Rosją

Wojna na Ukrainie: Niemcy, Szwecja i Polska mówią „nie” Emmanuelowi Macronowi i odmawiają wysłania żołnierzy do walki z Rosją

Podczas Szczytu Europejskiego Prezydent RP podniósł tę kwestię. Opcja nie każdemu przypadnie do gustu.

W ten poniedziałkowy wieczór, Emmanuela Macrona Wrzucił kamień do stawu. I nie tylko nawiązał przyjaźnie.

Podczas pośpiesznie zorganizowanego szczytu europejskiego w sprawie wsparcia Ukrainy w Pałacu Elizejskim Emmanuel Macron zaskoczył wszystkich uderzającym oświadczeniem: „Nie ma dziś konsensusu co do wysłania wojsk lądowych w sposób oficjalny, przypuszczalny i zatwierdzony. Nie należy jednak niczego wykluczać i zrobimy wszystko, co konieczne, aby Rosja nie mogła wygrać tej wojny”.

„To, co zostało uzgodnione na początku, wiąże przyszłość”

„Strategiczna dwuznaczność” Prezydent twierdzi, że to akceptuje, ale powoduje to podziały wśród sojuszników z NATO. Potem część z nich zdystansowała się od tych zapowiedzi. I nie tylko: Czechy, Polska, Węgry, Słowacja, Szwecja. Przede wszystkim: Niemcy.

Kanclerz Niemiec wyraził się bardzo jasno: „Znowu podczas dobrej dyskusji powiedziano, że to, co zostało między nami od początku uzgodnione, dotyczy także przyszłości, jednym słowem nie ma wojsk na ziemi, nie ma żołnierzy. Na Ukrainę wysyłają kraje europejskie lub innych krajów NATO.”– powiedział przed dziennikarzami.

READ  Prognozy popytu i podaży do 2027 r. - Androidfun.fr