Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nantes po zwycięstwie w Polsce zakwalifikowało się do ćwierćfinału

Nantes po zwycięstwie w Polsce zakwalifikowało się do ćwierćfinału

Opublikowano przez Aurélie Sacchelli, Media365 we wtorek, 27 lutego 2024 r. o 23:02.

Nantes wygrało na Zabrzu 22:31 w ostatnim meczu grupy 1 Ligi Europy i zapewniło sobie awans do ćwierćfinału.

Nantes, ostatnia francuska drużyna w Lidze Europy, z pewnością powalczy w ćwierćfinale! Klub zajmujący obecnie drugie miejsce w Lidze Mistrzów plasuje się nad Grupą 1 drugiego pucharu w kontynentalnej hierarchii. W ten wtorek H udał się na drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Jabres i wygrał 22-31. Nantois, które dominowało na początku meczu (1-2, 3. miejsce), następnie upadło, pozwalając na serię 5-0 i pozwalając Polakom objąć prowadzenie 9-4 (14. miejsce). Jednak od razu rozpoczęli serię 5:0 ze swoimi przeciwnikami (9-9, 21.), a pod koniec pierwszej tercji dominowali i wrócili do szatni z prowadzeniem 12-16.

Minne H ma na sobie

W drugiej połowie mieszkańcy Nantes już się nie martwili. Ich przewaga po wznowieniu spadła do -3 (13-16), by później wzrosnąć do +7 (15-22, 40.) i do końca meczu oscylować w granicach +6-+9. Aymeric Minne był głównym architektem zwycięstwa, strzelając osiem goli w dziewięciu strzałach. Podobnie jak Viktor Hallgrimsson, który zatrzymał 15 z 33 polskich strzałów. Przed ostatnim meczem grupowym z Hanowerem w przyszłym tygodniu Nantes ma pewność, że zajmie pierwsze miejsce w grupie 1 i tym samym zakwalifikuje się bezpośrednio do ćwierćfinału, podczas gdy Hanower i Ren-Neckar muszą przejść do baraży. Sporting Lizbona również awansuje do ćwierćfinału, a Flensburg dotrze do ćwierćfinału, jeśli pozostanie niepokonany różnicą trzynastu bramek w meczu przeciwko Bjerringbro/Silkborg. Ćwierćfinały zostaną rozegrane systemem rundy w dniach 23 i 30 kwietnia, a finałowa czwórka odbędzie się w Hamburgu pod koniec maja. Do tego czasu H będzie starał się utrzymać drugie miejsce w Starligle, aby w przyszłym sezonie powrócić do Ligi Mistrzów.

READ  Najlepsze restauracje w Polsce z Przewodnikiem MICHELIN 2023

Markery Nantes: Bright (2), Minne (8), Maqueda Beno (1), Rivera Folch (3), Cavalcanti (2), Avalanche (3), Paz (2), de la Bretche (2), Hagielm (3), Toto (1), Monar (4)