Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie, na żywo: Najnowsze informacje

Wojna na Ukrainie, na żywo: Najnowsze informacje

Zdjęcie na okładce: Rosyjska naszywka na rękawie żołnierza podczas ceremonii otwarcia pomnika żołnierzy rosyjskich poległych w konflikcie z Ukraińcami, w Leningradzie, Rosja, 22 września 2023 r. Anton Waganow/Reuters

  • Obowiązkowy pobór do rosyjskiej służby wojskowej rozpoczynający się 1każdy Październik obejmuje po raz pierwszy terytoria nielegalnie przyłączone do Ukrainy. Są to obwody ługański, doniecki, chersoński i zaporoski.
  • Rosjanie i Białorusini będą mogli wziąć udział pod neutralną flagą w Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu w 2024 rokuKtóre odbędą się w dniach 28 sierpnia – 8 września – zdecydował w piątek Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (IPC). Ukraina rozważa to zezwolenie „Zachęca Rosję” Kontynuować agresję przeciwko krajowi.
  • Szwajcaria ogłosiła, że ​​w latach 2024-2027 przeznaczy na rozminowywanie Ukrainy 100 mln franków, co stanowi równowartość 103 mln euro.. Koperta ta umożliwi dostarczenie sprzętu i przeszkolenie ukraińskich ekspertów od rozminowywania dla celów humanitarnych. Minister spraw zagranicznych Ukrainy wyraził wdzięczność.
  • Prezydent Rosji, Władimir Putin oszacował w piątek, że skazańcy wcieleni do więzień, którzy ginęli tysiącami na froncie na Ukrainie, zostali zabici. „Odzyskany” Ich dług wobec społeczeństwa.
  • Norwegia ogłosiła w piątek, z nielicznymi wyjątkami, zamknięcie swoich granic dla pojazdów zarejestrowanych w RosjiCo doprowadziło do zaostrzenia sankcji nałożonych na Moskwę w związku z jej inwazją na Ukrainę. Podąża śladami Finlandii, Estonii, Łotwy, Litwy i Polski.
  • Węgierski premier Viktor Orban, wahający się przed przyjęciem Ukrainy do Unii Europejskiej, przestrzegł w piątek Brukselę przed rozpoczynaniem rozmów akcesyjnych ze względu na liczne niepewności związane z rosyjską inwazją.. Węgry mają napięte stosunki z Kijowem. Budapeszt, mimo bycia członkiem NATO, odmawia wniesienia jakiegokolwiek wkładu wojskowego na rzecz Ukrainy i utrzymuje więzi z Kremlem.
  • Moskwa świętuje rocznicę aneksji rzekomych obwodów Ukrainy. Pod koniec września 2022 roku Władimir Putin podpisał dokumenty ratyfikujące aneksję ukraińskich obwodów donieckiego i ługańskiego na wschodzie oraz Zaporoża i Chersonia na południu. Te dhammy podlegają osądowi „nielegalny” Przez społeczność międzynarodową.
READ  Fraser Price, 100-metrowa królowa, Robert Amir 800-metrowy bieg w Paryżu

Oglądaj naszą transmisję na żywo rozpoczynającą się w piątek, 29 września, klikając ten link.

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty na temat wojny na Ukrainie

Odszyfrowanie. Na Ukrainie powrót wojny okopowej

Śledztwo wideo. W jaki sposób Ukraina przenosi wojnę na terytorium Rosji?

analiza. Paryż 2024: Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski zmienia kurs i otwiera drzwi rosyjskim sportowcom

Przygotowanie raportów. Wybory legislacyjne na Słowacji: rosnące wpływy obozu prorosyjskiego

analiza. Francuscy producenci broni dążą do ugruntowania swojej obecności na Ukrainie

dokument. Ilja Jaszyn, rosyjski opozycjonista: „Prawdziwa Rosja nie walczy z Ukraińcami na froncie. Prawdziwa Rosja w więzieniu »

Referencje – Rekomendacje. Listy Olgi i Sashy: „Gdy tylko zawyła syrena, pomyślałam: muszę się ubrać, bo jeśli znajdą moje ciało, nie chcę być naga”.

Odszyfrowanie. Ukraina stoi przed wyzwaniem migracji kobiet i młodzieży

Odszyfrowanie. W Rosji demograficzna porażka Putina

karty. Mapy wojny na Ukrainie od początku inwazji rosyjskiej w lutym 2022 roku