Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Antoine Dupont, który doznał kontuzji kości policzkowej, mógł dołączyć do 15. Francji

Antoine Dupont, który doznał kontuzji kości policzkowej, mógł dołączyć do 15. Francji

Wiadomość pojawiła się w sobotę około 10 rano w krótkim komunikacie prasowym Francuskiej Federacji Rugby (FFR). Antoine Dupont, który 21 września w Marsylii doznał kontuzji kości policzkowej podczas gwałtownego zderzenia podczas meczu Pucharu Świata pomiędzy Bluesem a Namibią, dołączy do swoich partnerów w sobotni wieczór w Aix-en-Provence (Bouches-du-Rhône). .

Operację przeprowadzono 22 września w Tuluzie, a kapitan The Blues musiał najpierw uzyskać zgodę swojego chirurga, Frédérica Lauersa, na powrót do francuskiej kadry. Dzieje się tak od piątku. „Po badaniu lekarskim pooperacyjnym (…)Antoine mógł wznowić stopniową, kontrolowaną aktywność fizyczną. Działanie to będzie prowadzone pod nadzorem 15. Sztabu Medycznego Francji.precyzuje komunikat prasowy FFR.

W czwartkowy wieczór Bruno Bousgol, dyrektor ds. zdrowia drużyny The Blues, przekazał sprzeczne wieści od Antoine’a Duponta. „Jego obrzęk zniknął i odczuwa ból po zderzeniu czołowym [qu’il a reçu], Ale to nie ma nic wspólnego z tym, jak się czuł po operacji, wszystko przebiega pozytywnie.Potwierdził. Przed dodaniem: „Dla nas od chwili, gdy przeszedł operację i wszystko poszło dobrze, mogliśmy wyobrazić sobie jego powrót. To, czego nie możemy kontrolować, to nasza zdolność do ponownej gry w rugby. »

Kontrola neurologiczna

Po powrocie do Aix-en-Provence francuski XV obrońca młyna musi przejść nowe badania, ponieważ został zwolniony zgodnie z protokołem HIA dotyczącym wstrząśnienia mózgu (Ocena urazu głowy„Ocena urazu głowy”), to „To nie jest całkowicie kontrolowane”. Po meczu z Namibią „Priorytetem jest to przełamać”.„, wyjaśnił sztab Bluesa. Antoine Dupont będzie zatem musiał przejść badanie neurologiczne. Jeśli badanie to uspokoi, zawodnik będzie mógł stopniowo wracać do ćwiczeń, najpierw jeżdżąc na rowerze, a następnie wykonując kolejne ćwiczenia.

Antoine Dupont nie wystąpi w następnym meczu drużyny The Blues, który odbędzie się w piątek, 6 października, w Lyonie przeciwko Włochom. Z drugiej strony francuska załoga XV będzie miała nadzieję, że będzie mogła polegać na swoich talentach w potencjalnym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Świata rozegranym 14 lub 15 października. Ale jak dotąd nie ma pewności lekarskiej w tej kwestii.

READ  Francuski zespół - Afera Pogby: genialny cios dla "Minnie" Raioli

Nasz wybór artykułów o Pucharze Świata w Rugby

Odszyfrowania, analizy i dochodzenia…

Filmy

Kolumny i kolumny

  • „Wstydem nie jest interpretacja „Marsylii” przez młodych śpiewaków, ale to, co z nimi robimy przez rok”.
  • „Charles Ollivon, masywny i solidny jak Rodan”.
  • Fabien Galthiet w Le Monde, od zbuntowanej połowy do początkowej XV reprezentacji Francji
  • „Wraz z Romainem Taofinoą widziałem gwiazdy, planety, a nawet niektóre galaktyki”.
  • Paryż 2024: Rozpoczęcie Pucharu Świata w Rugby to strzał ostrzegawczy dla władz publicznych w świetle igrzysk olimpijskich
  • „Antoine Dupont, mój wymarzony kolega z drużyny”
  • Alan Duff, pisarz z Nowej Zelandii: „W Nowej Zelandii doskonale wiemy, że francuski XV jest niezwykły”.

Podcasty

Nasz przewodnik

Obszar składek jest zarezerwowany dla subskrybentów.

Zapisz się, aby uzyskać dostęp do tej przestrzeni wymiany i wziąć udział w dyskusji.

Brać udział

skonstruuj