Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie 16 marca: Pierwszy raport ONZ o popełnionych zbrodniach, Polska ogłasza rozmieszczenie samolotów bojowych

Wojna na Ukrainie 16 marca: Pierwszy raport ONZ o popełnionych zbrodniach, Polska ogłasza rozmieszczenie samolotów bojowych

W przypadku „zestrzelenia” amerykańskiego drona nad Morzem Czarnym, tzwStany Zjednoczone sklasyfikowały obrazy jako wyjątek Zderzenie rosyjskich samolotów z dronami; Francja się odnalazła Sama UE została oskarżona o utrudnianie zaopatrzenia sił ukraińskich w broń i amunicję.. Seria pozornie nieistotnych wydarzeń, które jednak świadczą o napięciu, które w miarę przeciągania się wojny staje się coraz bardziej widoczne.

Na froncie liczba ataków w Bagmouth i okolicach znacznie spadła Instytut Studiów nad Wojną (ISW) A eksperci coraz bardziej się zgadzają”„Ofensywa Wagnera nie wystarczy, aby schwytać Bagmouth”. To kolejna informacja związana z organizacją paramilitarną założoną przez Evgueni Prigojine, która obecnie przyprawia mnie o zawrót głowy i ciarki przechodzą po plecach. PMC Wagner wyznaczył podobno cenę za głowę włoskiego ministra obrony Guido Croceto na polecenie byłego prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, lojalnego zwolennika Władimira Putina. A Informacje potwierdzone i potraktowane bardzo poważnie przez włoskie służby wywiadowcze.

Krytykowany przez tygodnie w wewnętrznych tajnych sieciach Wagnera, Crocetto oskarżył ludzi Prigogine’a o planowanie fal migrantów na włoskim wybrzeżu, przynosząc mu wiele obelg, zwłaszcza jako „kremlowskiego szefa kuchni”. który nazwał go „Mutak” (osioł po rosyjsku). Miedwiediew nazwał Crocetto egocentrykiem, zdrajcą. Zdrada, która idzie tak źle z byłym prezydentem, że Maloney prosi tego wpływowego członka rządu o zneutralizowanie go. A Prigożyn wyznaczył nagrodę w wysokości 15 milionów dolarów. Na mocy tej umowy uruchomione zostaną dwie komórki Wagnera w Europie (Serbia/Albania i Estonia). Minister Croceto, który był już objęty ochroną, na razie nie panikował ani nie wzmacniał środków bezpieczeństwa.

W Niemczech,W swoim przemówieniu przed kolejną Radą Europejską kanclerz Niemiec Olaf Scholz powtórzył poparcie Niemiec dla Ukrainy: „Zapewnimy, że Kijów otrzyma amunicję potrzebną do odniesienia sukcesu„Rada Europy będzie również dyskutować, jak to zdobyć” – wyjaśnił Scholz.Ciągłe i lepsze zaopatrzenie„Amunicja dla Ukrainy. UE powinna omówić dalszą pomoc dla Kijowa i zadbać o to, by kraje trzecie nie mogły uniknąć sankcji wobec Rosji” – powiedziała kanclerz Niemiec.

READ  Francja odpadła w półfinale United Cup po porażce z Polską

Exodus nastąpił, gdy Polska ogłosiła, że ​​w najbliższych dniach dostarczy Ukrainie cztery myśliwce Mig-29. Stany Zjednoczone odpowiedziały, że ich odmowa „nic nie zmieniła”.

Poniżej więcej szczegółów i informacji o naszym bezpośrednim zaangażowaniu w wojnę na Ukrainie: