Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska twierdzi, że rozbiła rosyjską siatkę szpiegowską

Sześć osób zostało aresztowanych po wykryciu kilkudziesięciu ukrytych kamer na polskiej sieci kolejowej.

Przez Le Figaro z AFP

Opublikowany Aktualizacja

Ta zawartość jest niedostępna.

16 marca 2023 roku na polskiej sieci kolejowej w pobliżu Rzeszowa w Polsce odkryto dziesiątki ukrytych kamer. Dejan / stock.adobe.com

Polska poinformowała w czwartek (16 marca), że całkowicie rozmontowała rosyjską siatkę szpiegowską, która wspierała atak. Moskwa na Ukrainie.

Pada cała siećMinister obrony narodowej Mariusz Błaszak powiedział PR1 PR1. „Była to grupa wywiadowcza, która zbierała informacje dla tych, którzy zaatakowali Ukrainę„, on dodał. „Zagrożenie jest realne– podkreślił minister, nie wyjaśniając szczegółów.

Ta zawartość jest niedostępna.

Ta zawartość jest niedostępna.

Minister obrony RP Mariusz Błaszczak w amerykańskiej bazie lotniczej w Ramstein w Niemczech, 20 stycznia 2023 r. Andre Pain / AFP

„Czytaj więcej – Polska nowym filarem strategii USA w Europie

Wysoki poziom alarmu

W czwartek o jedenastej (10 czasu paryskiego) zaplanowano konferencję prasową polskiego ministra spraw wewnętrznych. W środę 15 marca prywatna polska rozgłośnia radiowa RMF FM poinformowała, powołując się na anonimowe źródła, że ​​ABW zatrzymała sześciu cudzoziemców pracujących dla rosyjskich służb specjalnych i przygotowujących akty dywersji w Polsce. Podejrzani zostali aresztowani po tym, jak odkryto, że ukryte kamery zainstalowane na krytycznych liniach kolejowych i skrzyżowaniach rejestrują i przesyłają dane o ruchu drogowym.

Według RMF „Dziesiątki urządzeńTen typ jest instalowany głównie na odcinkach linii kolejowych prowadzących na południowy wschód kraju, zwłaszcza w pobliżu lotniska Jasionka, w pobliżu Rzeszowa, które jest jednym z głównych punktów transferu zachodniej broni i amunicji na Ukrainę. W związku z przeprowadzką służby i policja zostały postawione w stan najwyższej gotowości, a bezpieczeństwo kolei i infrastruktury strategicznej zostało wzmocnione – poinformował kanał RMF.


READ  Mistrzowie Polski Donuty, Klevenot i Boer z Jastrzębskim