Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oczekuje się, że Xi Jinping pojawi się w Rosji, na Słowacji iw Polsce w poniedziałek, aby pomóc chronić powietrze w Qew.

Oczekuje się, że Xi Jinping pojawi się w Rosji, na Słowacji iw Polsce w poniedziałek, aby pomóc chronić powietrze w Qew.

  • W czwartek 24 lutego Rosja rozpoczęła „operację wojskową” na Ukrainie. Każdego wieczoru o 7:30 20 Minutes przedstawia podsumowanie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, w wyniku którego codziennie giną ludzie, są ranni i tysiące uchodźców.
  • Kto co zrobił? Kto powiedział co? Kto kogo wspiera i dlaczego? Wiesz wszystko o postępach w negocjacjach i wydarzeniach tego kryzysu, który wstrząsa Rosją, Ukrainą, Europą, a nawet Stanami Zjednoczonymi.
  • W ten piątek, 388. dzień wojny, Xi Jinping ma zapoczątkować „nową erę” stosunków z Moskwą w Rosji w poniedziałek, podczas gdy Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Władimira Putina.

Przegapiłeś ostatnie wydarzenia Wojna na Ukrainie ? nie panikować, 20 minut Robi dla ciebie bilans każdego wieczoru o 19:30. Kto co zrobił? Kto powiedział co? Gdzie jesteśmy? Odpowiedź poniżej:

wiadomość dnia

Rosja będzie gościć swojego kluczowego partnera Chiny w przyszły poniedziałek i obiecuje „nową erę” w stosunkach. Władimir Putin I Xi Jinping, prezydent Chin, planuje rozmawiać o konflikcie na Ukrainie. Przywódcy po raz pierwszy po sobie przeprowadzą bardziej formalne rozmowy w celu pogłębienia „strategicznych relacji”, zwłaszcza wojskowych i gospodarczych.

Niniejsze zawiadomienie o spotkaniu Xi Jinpinga i Władimir Putin Przychodzi dzień po rozmowie telefonicznej między chińskimi i ukraińskimi szefami dyplomacji. Chiński minister spraw zagranicznych Qin Gang poprosił w czwartek Dmytro Koulebę o jak najszybsze rozpoczęcie rozmów między Qu a Moskwą. „W tej chwili nie popieramy wezwań do zawieszenia broni” – odpowiedział WaszyngtonDlatego skrytykował chińską inicjatywę.

Zdanie dnia

To miłe, że społeczność międzynarodowa szanuje naszą pracę na rzecz pomocy dzieciom w naszym kraju i nie zabieramy ich zostawiając w operacjach wojskowych (…) Były sankcje ze wszystkich krajów (…) ale będziemy kontynuować pracę „

Oto paradoksalne słowa Marii Lavovej-Belovej. Rosyjski komisarz ds. praw dziecka jest celem nakazu aresztowania Międzynarodowego Trybunału Karnego wraz z Władimirem Putinem. Zgłoszono deportację ukraińskich dzieci.

READ  Polska jest gotowa dostarczyć do Kijowa wszystkie myśliwce MiG-29 „w najbliższej przyszłości”.

Ale mimo postępowania sądowego polityk chce kontynuować swoją „pracę”. Więcej informacji na temat nakazu aresztowania rosyjskiej głowy państwa można znaleźć tutaj:

Liczba dni

13. Sklasyfikować MiG-29 dostarczone przez Słowację na Ukrainę według liczby samolotów wojskowych. Dostawy „pomogą nam skutecznie chronić nasze niebo” – powiedział ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow w podziękowaniu dla Słowacji na Twitterze. Polska, jeden z zagorzałych zwolenników Ukrainy, Ogłoszono, że zostanie dostarczony w tym tygodniu Pierwsze MiG-29 w Kijowie.

trend dnia

Turecka Zielona Latarnia Przystąpienie Finlandii Do NATO. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zwrócił się w piątek do tureckiego parlamentu o uznanie członkostwa Finlandii. 28 z 30 państw członkowskich Sojuszu zatwierdziło już kandydaturę Finlandii.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg pochwalił gotowość Finlandii do przystąpienia do sojuszu i zaapelował o uznanie członkostwa Szwecji „jak najszybciej”. Od początku wojny na Ukrainie oba kraje skandynawskie wyrażały zainteresowanie przystąpieniem do sojuszu polityczno-wojskowego.