Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dożywocie za zabójstwo prezydenta Gdańska w 2019 roku

Przez Le Figaro z AFP

wysłane Aktualizacja

Ta zawartość jest niedostępna.

Zabójstwo Pawła Adamowicza wywołało wówczas falę wzruszeń w całej Polsce, a jego pogrzeb zgromadził w Gdańsku dziesiątki tysięcy ludzi. zebra/stock.adobe.com

Zabójca Pawła Adamowicza, burmistrza polskiego miasta Gdańsk, który został zasztyletowany podczas funkcji publicznej w 2019 roku, został w czwartek skazany przez miejscowy sąd na dożywocie. „Uznaję oskarżonego za winnego zarzucanych mu czynów (…) i skazuję go na karę dożywotniego pozbawienia wolności„Z możliwością opuszczenia zakładu karnego”Początkowo za 40 lat– zapowiedział sędzia podczas sesji zamykającej proces, transmitowanej na żywo przez TVN24.

winny”(II) Stefan Wilmont dokonał mordu bez precedensu w historii powojennej Polski.„Na całym świecie, wykonywany nożem wojskowym o długości 27 cm”Tysiące widzów i widzów zgromadziło się na imprezie charytatywnejKrajowego, 13 stycznia 2019 r., podkreśliła sędzia Aleksandra Kasmarek. Zdaniem sądu 30-latek cierpiGłębokie zaburzenia osobowości„Jednak bez objawów choroby psychicznej sąd orzekł na korzyść trzech niezależnych biegłych psychiatrów. W trakcie orzekania często się uśmiechał i śmiał. Nie wyraził skruchy ani nie przeprosił za swoje czyny. Jego adwokat zasugerował dziennikarzom, że nie orzekał” wystosować odwołanie.

Ta zawartość jest niedostępna.

„Produkcja mediów telewizji publicznej”

Zabójstwo Pawła Adamowicza wywołało wówczas falę wzruszeń w całej Polsce, a jego pogrzeb zgromadził w Gdańsku dziesiątki tysięcy ludzi. Najsłynniejszy, 53-letni Paweł Adamowicz, przez 20 lat rządził tym dawnym hanzeatyckim miastem. W wyborach samorządowych jesienią 2018 roku uzyskał około 65% głosów. zabójca”jest produktem medialnym telewizji publicznejKontrolowany przez władze Piotr Adamowicz, brat zabitego burmistrza, powiedział AFP.

Trwający ostry antagonizm między rządzącą Populistyczną Partią Nacjonalistyczną a centrową opozycją Platformy Obywatelskiej (PO) przekształcił debatę publiczną w Polsce w ostatnich latach w wymianę wzajemnych oskarżeń, prowokacji, gróźb i wykrywanie jej przedłużania. surowo, w Internecie. Bezczynność państwa wobec mowy nienawiści, czasem wręcz popierana przez władze, spotkała się z powszechnym potępieniem ze strony niezależnych mediów.


READ  Kraje wykorzystują energię słoneczną do wszystkiego, od kolei