Wojna między Izraelem a Hamasem: UEFA odrzuca minutę ciszy i rozpoczyna mecz z minutowym opóźnieniem

W piątkowy wieczór, w ramach eliminacji do zbliżających się Mistrzostw Europy, w Polsce spotkały się polskie i izraelskie reprezentacje do lat 21. Mecz odbył się w godzinach popołudniowych w Łodzi. Wszystko potoczyło się tak normalnie, jak to możliwe.

Jednak przedmecz i początek sprawiają, że to spotkanie jest częścią pięknej historii. Przed rozpoczęciem meczu obie delegacje planowały uczcić minutę ciszy, aby opłakiwać ofiary ataków terrorystycznych przeprowadzonych przez Hamas 7 października. Wydaje się, że za tą inicjatywą stała polska delegacja, która miała pewnego dnia pochwalić swojego przeciwnika.

Jednak nie znając jeszcze powodu, UEFA, która organizuje mecze kwalifikacyjne do lat 21, nie dopuściła do tej minuty ciszy przed gwizdkiem rozpoczynającym mecz. Każdy mógł to tam zostawić, ale nie. Sędzia odgwizdał rozpoczęcie meczu, ale za obopólną zgodą żaden z zawodników nie dotknął piłki. 22 zawodników na boisku szanowało tę minutę ciszy, trzymając ręce za plecami i pochylając głowy. Przez 60 sekund nikt nie przesunął zegara, gdyż mecz rozpoczął się dobrze.

Minutę później wszystko wróciło do normy. Potem Polacy byli już mniej emocjonujący i wygrali 2:1. Dla przypomnienia, Łódź, miasto, w którym odbyło się spotkanie, była miejscem jednego z najstraszniejszych gett podczas II wojny światowej.

READ  Mercato – Paris Saint-Germain: To koniec, poddaje się przeprowadzce do Paryża!