Lewandowski jest sfrustrowany i skupiony na play-offach

Emmanuel Langelier, Media365 Opublikowano w sobotę, 18 listopada 2023 o 15:15

Po piątkowej porażce z Czechami (1:1) Polska, chcąc zakwalifikować się do Mistrzostw Europy 2024, będzie musiała przejść eliminacje Ligi Narodów UEFA.

W zaciętym meczu grupy E eliminacji do Euro 2024 Polska dobrze rozpoczęła piątkowy wieczór. Defensywny pomocnik Jakub Piotrowski w 37. minucie w Warszawie oszukał czeskiego bramkarza Jendrija Stanka i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie na tablicy wyników. Jednak Tomas Soucek odpowiedział mu po powrocie z szatni (47) i zgodnie z poleceniem włoskiego sędziego Daniele Orsato już nic nie zdobył, choć polska gwiazda Robert Lewandowski był bliski odzyskania przewagi w 55. minucie.

Lewandowski: Aby dostać się do Euro, musimy się tylko skupić na kwalifikacjach

Choć już nie zagrają, Polska jest trzecia w grupie, jeden punkt za Czechami i czwarta za Albanią, która zakwalifikowała się do Euro 2024. Czechy będą mogły zakwalifikować się, jeśli w poniedziałek pokonają Mołdawię (20:45). . . Jeśli chodzi o Polskę, sytuacja się komplikuje. Zawodnicy Michela Proppersa nie są jeszcze całkowicie wykluczeni z rozgrywek i nadal mają niewielkie szanse na wyjazd do Niemiec w czerwcu przyszłego roku. W marcu przyszłego roku Polska będzie musiała zmierzyć się z eliminacjami Ligi Narodów Europy.

Po remisie u siebie Robert Lewandowski był wyraźnie zdenerwowany. „Jesteśmy rozczarowani. Próbowaliśmy naprawić wszystko, co wydarzyło się w pozostałych meczach tego meczu. To skomplikowane mecze, ale myślę, że widzieliśmy postęp. Jedyne, co musimy teraz zrobić, to skupić się na barażach, aby dotrzeć do Euro (…) Zabrakło nam sukcesu w ostatniej fazie, sukcesu w środku czy w strzałach z dystansu…” – reakcja polskiego kapitana i napastnika Barcelony, który od początku września nie zdobył w kadrze żadnej bramki (podwójna przeciwko Wyspom Owczym). marchew).