Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wkrótce więcej dźwięku, więcej filmu – premiera

Wolność prasy

Artykuł jest zarezerwowany dla prenumeratorów

Uchwalona w piątek ustawa zabrania firmom spoza Europy posiadania większościowego pakietu akcji w mediach. Jego celem jest oczywiście TVN, prywatny kanał należący do amerykańskiej grupy Discovery.

Następnie Doprowadził lokalną prasę do poziomu pięty, Lokalizacja w telewizji. W piątek, 17 grudnia, polscy delegaci szybko przeanalizowali ustawę medialną o „przetasowaniach”, która zabraniała inwestorom spoza Europy posiadania większościowego pakietu udziałów w telewizji, radiu i prasie. Chrzest”TVNPrzez opozycję i publiczność tekst ma tylko jeden cel: ta prywatna stacja telewizyjna, największa w kraju, nie waha się krytykować rządu. Próbując ją uciszyć, rządzące Prawo i Sprawiedliwość (PiS) atakuje swojego właściciela, Jagannatha Discovery z USA, który ma sześć miesięcy na odsprzedanie swoich udziałów, dopóki nie będzie miał maksymalnie 49% udziałów w koncernie.

TVN od lat jest jednym z pupili PiS. We wrześniu zaprosił ją premier Mateusz Morawiecki „Niezależne media”, Kto „Działa pełną parą” i „Wznieca nienawiść” vis-à-vis swoich wrogów. Już w 2017 r. kontrolowana przez rząd Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN grzywnę w wysokości 1,5 mln slotów (około 350 000 euro). „Wspierane nielegalne działania i zachowania zagrażające bezpieczeństwu publicznemu” Zakrywając protesty antyrządowe

READ  Polska: Szczepionka dla sportowców przed Igrzyskami Olimpijskimi