Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wkrótce będziesz mógł śledzić misję Thomasa Pesqueta z Cité de l’Espace

Nowa sterownia Cité de l’Espace. – Manuel Huene – Miasto kosmiczne

  • Astronauta Thomas Pesquet wystartuje w czwartek 22 kwietnia ze swoją drugą misją na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
  • Z tej okazji Cité de l’Espace zbudowało pokój kontrolny, aby monitorować misję French Alpha, która często jest na żywo.
  • Na razie mruczy w pustce, czekając na rozluźnienie zdrowych instrukcji.

Nie jest łatwo zainicjować proces „powodzi” w środku pandemii Covid-19. Chociaż to
Thomas Pesquet Przygotowuje się do ponownego startu na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w czwartek 22 kwietnia (12:11 czasu francuskiego) w Tuluzie,
Miasto kosmiczne Znaczki.

Kontrolery w całkowicie nowym „pokoju kontrolnym” są dopracowane, a ekrany są połączone, co pozwala na śledzenie orbity Międzynarodowej Stacji Kosmicznej bezpośrednio lub wewnątrz modułów, w najbardziej ekscytujących wybranych momentach. Harmonogram astronautów, wypełniony zegarem przy białych plażach, jest wyświetlany w gigantycznym formacie na ścianie wideo. Wszędzie profesjonaliści – technicy i naukowcy z Cnes lub Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) – na ekranach analizują codzienne życie i wyzwania kultowej misji Alpha. Okazja do odkrycia, co astronauta Claudie Haynery nazywa „zajęciami cieni niezbędnymi do powodzenia misji”.

Umieścić na orbicie w maju?

Po drugiej stronie pokoju kontrolnego możesz nawet odpocząć w schludnej i schludnej reprodukcji kapsuły Crew Dragon autorstwa SpaceX – Tesla też – to wyrzuci Francuzów na orbitę. Nie wspominając o bardzo udanym uruchomieniu Concrete Wall i kolejnym uruchomieniu.

Ale ten nowy etap rakiety, Toulouse Science Park, obecnie wyraźnie gnije w niemal międzygwiezdnej pustce. Animacja nie ma chłopięcej ręki, nie ma pośpiechu na prawdziwe punkty. Ta nowa, wciągająca, wysoce wyrafinowana wystawa nie była jeszcze dostępna dla publiczności. „To rozdzierające serce – przyznaje Jean-Baptiste Despoi, dyrektor serwisu. Ale my w to wierzymy, przygotowujemy się i mamy nadzieję, że wystartujemy w połowie maja lub pod koniec maja”. W międzyczasie Cité de l’Espace zwiększa liczbę interwencji w szkołach i spotkań przez Internet. W końcu misja Alpha trwałaby sześć miesięcy.

READ  YouTube blokuje większość treści antyfaksowych, a także wiele znaków