Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wirusy podobne do SARS-CoV-2 znaleziono u nietoperzy

Być może “wielki przełomW poszukiwaniu pochodzenia Covid-19: Naukowcy z Instytutu Pasteura zidentyfikowali wirusy podobne do SARS-CoV-2 u nietoperzy w północnym Laosie, zdolne do zarażania ludzi.

I wnioski z tej pracy, dostępne dla wszystkich od środy 22 września na platformie naukowej.pole wyszukiwaniaNie została jeszcze zrecenzowana do publikacji w czasopiśmie naukowym. Aby lepiej zrozumieć ewolucję i pochodzenie SARS-CoV-2, który od miesięcy jest przedmiotem intensywnych spekulacji, naukowcy z Instytutu Pasteura w Paryżu i Instytutu Pasteura w Laosie oraz pod koniec 2020 i na początku W 2021 r. Narodowy Uniwersytet Laosu przeprowadził misję terenową na północy kraju, gdzie w wapiennych jaskiniach żyją różne gatunki nietoperzy.

«Pierwotnym pomysłem była próba ustalenia pochodzenia tej epidemiiMark Elliott, kierownik laboratorium, wyjaśnia AFP.Wykrywanie patogenówW Instytucie Pasteura w Paryżu jego zespół przeanalizował różne zebrane próbki. “Z różnych powodów, które się kumulują, podejrzewa się, że niektóre nietoperze owadożerne mogą być rezerwuarem wirusa.».

Próbki pobrano na obszarze będącym częścią masywnej topografii krasowej i formacji geologicznych składających się głównie z wapienia, do których należy również północny Wietnam i południowe Chiny. “Laos dzieli ten wspólny obszar z południowymi Chinami, który jest pełen jam, w których żyją nietoperze, stąd pomysł, aby się tam wybrać.”, kontynuuje Mark Elliott. Bo to, co się tam dzieje, to przedstawiciel tego ekosystemu.

Wnioski z analiz Instytutu Pasteura: Sekwencja wirusa u nietoperzy jest prawie identyczna z sekwencją wirusa SARS-CoV-2, a naukowcom udało się wykazać ich zdolność do wnikania wirusów do ludzkich komórek. Jednak badanym wirusom brakowało ”furyna . stronaJest obecny w SARS-CoV-2, funkcji, która aktywuje tzw.

“wielki przełom”

Mark Elwett mówi, że kilka hipotez może wyjaśnić to brakujące ogniwo. “Niepatogenny wirus mógł najpierw rozprzestrzenić się na ludzi, zanim zmutował“, zapewnia na przykład.”Lub że wirus bardzo zbliżony do zidentyfikowanych wirusów ma tę witrynę, ale jeszcze jej nie znaleźliśmy“. Inne pytanie: “Jak wirus nietoperzy znaleziony w jaskiniach dotarł do Wuhan» W Chinach, znanym punkcie początkowym epidemii, 2000 km? Brak odpowiedzi w tej chwili.

READ  Już niedługo będziesz mógł doświadczyć spacerów kosmicznych w wirtualnej rzeczywistości

W każdym razie to badanie”Jest to duży postęp w określaniu pochodzenia SARS-CoV-2Mark Elliott rozważa to. Główny wniosek jest taki, że u nietoperzy istnieją wirusy bardzo podobne do SARS-CoV-2, które są w stanie zarażać ludzi bez pośredniego zwierzęcia, takiego jak łuskowce. Pod koniec sierpnia eksperci WHO, autor raportu na temat pochodzenia Covid, ostrzegali, że badania „do śmierci” na ten temat.

Byli częścią zespołu 17 międzynarodowych ekspertów powołanych przez Światową Organizację Zdrowia i 17 chińskich ekspertów, których raport został opublikowany 29 marca po śledztwie przeprowadzonym w styczniu w Wuhan. Nie dając jasnej odpowiedzi, w niniejszym raporcie wymieniono cztery mniej lub bardziej prawdopodobne scenariusze. Najprawdopodobniej wirus został przeniesiony na ludzi przez zwierzę zakażone nietoperzem. Potem pojawiła się hipoteza bezpośredniego przeniesienia bez zwierzęcia pośredniego, przeniesienia przez pokarm, zwłaszcza mięsa mrożonego, a w końcu przypadkowego wycieku laboratoryjnego, niezależnie od orzeczenia.nigdy nie możliwe“. gdzie, “Brak danych“Wsparcie”Hipoteza wycieku laboratoryjnego nie została opublikowana ani przesłana do Światowej Organizacji Zdrowia”, zauważyli eksperci.