Wimbledon: Roger Federer został zwolniony w ćwierćfinale przez Huberta Hurkacza

Skończyło się dla Rogera Federera na Wimbledonie. Szwajcar został drastycznie wyeliminowany w środę w ćwierćfinale przez Huberta Hurkacza (6-3, 7-6, 6-0). To był prawdopodobnie ostatni mecz między człowiekiem, który wygrał 20 tytułów Wielkiego Szlema na angielskim trawniku.

9NS Koronacja Helvetiana na Mistrzostwach Fetyszów nie odbędzie się w tym roku. A może nawet nie być 9NS Koronacja ani 21NS Nagrody są w Majorze, jeśli zdecyduje się zakończyć karierę, podczas gdy w sierpniu będzie obchodził swoje 40. urodziny. Era, która zaczyna być coraz bardziej odczuwalna na dworach. Z Polakiem (24 l.), który nie był w stanie z nim rywalizować o awans do czwartej rundy.

Ośmiokrotny zwycięzca Wielkiego Szlema w Londynie, który miał swój główny cel, gdy wrócił na ring w marcu zeszłego roku po ponad rocznej przerwie i przeszedł operację kolana, popełnił wiele błędów (31 do 12 dla Hurkachez), aby mieć nadzieję na pokonanie przeciwnika który wygrał tylko jeden mecz, odkąd koronował Masters 1000 w Miami w marcu, zanim postawił stopę w angielskiej stolicy.

Nie mogąc odpowiedzieć, Federer doznał kompletnego załamania w ostatniej rundzie, tracąc 6-0. Jego pierwszy mecz na Wimbledonie… „Nie wiem, co powiedzieć. Gra z Rogerem Federerem na korcie centralnym była marzeniem z dzieciństwa”. Hubert Hurkacz, który w piątek rozegra swój pierwszy półfinał Wielkiego Szlema, skomentował: Ale prawdopodobnie nie wyobrażałbym sobie, że go pokonam.

W tym czasie Roger Federer, który miał być obecny na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, aby zdobyć jedyny tytuł, którego brakowało w jego fenomenalnej karierze, już na kilka minut zszedł z boiska ku aplauzowi widzów, którzy nie mieli oczu poza nim. Pożegnanie? Tylko „Maestro” ma odpowiedź…